videodslr Działy Osprzęt Baterie, karty pamięci, zasilacze BlackMagic Ursa Mini – zasilanie i nośnik

BlackMagic Ursa Mini – zasilanie i nośnik

Odpowiedzi 1 - 8 odpowiedzi (z 8 łącznie)
 •  farba 
  Participant

  Odpowiedzi: 10

  Tematów: 11

  chat

  #14347

  Czy macie jakieś doświadczenia w temacie zasilania i kart do BM Ursy? Interesuje mnie dobór baterii – rozumiem, że najlepszym (najtańszym?) rozwiązaniem jest adapter v-lock od BM + bateria Beillen..Nie mam doświadczenia z tym systemem, nie wiem jakiej wydajności spodziewać się po poszczególnych modelach.

  Co do nośników pamięci – podobnie, jaka pojemność i którzy producenci godni zaufania.

  Poważnie rozważam przesiadkę z lustrzanki na Ursę Mini 4k i szacuję koszt akcesoriów, w sieci informacji jak dotąd niewiele..dzięki z góry za wszelką pomoc.

   ucantstop 
  Participant

  Odpowiedzi: 158

  Tematów: 4

  chat

  #116977 Score: 0

  jeżeli już celować w URSE mini to lepiej wersję 4.6K

  cechuje się większą rozpiętością tonalna ( podobno 15 Ev ) lepszą pracą w słabszym świetle no i jest to nowszy sensor – 4K w ursie mini zapewne będzie tym samym co URSA major, a może i BMPC (tego ostatniego nie jestem 100% pewien )

  karty do ursy mini są narazie kwestią dość problematyczną. A na pewno kosztowną.

  Jedna Lexar Professional 256GB 3400X kosztuje jakies 2000-2500 zł, przy czym potrzebujesz minimum dwie żeby nagrywać w 60 klatkach, a docelowo najlepiej 4 żeby jakąś ciągłość nagrywania zachować.

  Rozwiązaniem pośrednim będzie to urządzenie – https://www.kickstarter.com/projects/648471422/rig-friendly-c-box-system-use-any-ssd-on-your-cfas

   farba 
  Participant

  Odpowiedzi: 10

  Tematów: 11

  chat

  #116978 Score: 0

  C-boxa kojarzę, jest już coś oficjalnie w sprzedaży?

  Widywałem tańsze cfasty ale kompletnie nieznanych mi dotąd producentów, czyli ograniczone zaufanie. Jeśli lexar jest najtańszą z godnych polecenia to nie widzę innej opcji niż ssd chyba..

  4,6k nie mieści się w budżecie niestety.

   ucantstop 
  Participant

  Odpowiedzi: 158

  Tematów: 4

  chat

  #116979 Score: 0

  to w takim razie poważnie zastanowiłbym się nad blackmagic production camera 4k albo nawet cinema camera 2.5k z racji na lepszy, pod względem rozpiętości i pracy w niskich światłach, sensor.

  nie wiem jakie masz doświadczenie w pracy i całościowym workflow z takimi kamerami, ale jest to bezpieczniejsze i co ważne tańsze wejście w ten segment. Pod względem obrazka zaoferują właściwie to samo co Ursa mini, ergonomia u nich kuleje, ale za cenę jednej karty ubierzesz ją w rig.

  Tym bardziej, że ursy mini nikt jeszcze nie widział i jeszcze chwila minie zanim pojawią się sensowne recenzje. I co ważne zanim BM troche ją „połata”.

   farba 
  Participant

  Odpowiedzi: 10

  Tematów: 11

  chat

  #116980 Score: 0

  Niższe BM kompletnie mnie nie przekonują z powodów wielu, choćby ta ergonomia, że kuleje to mało powiedziane 🙂 Oczywiście ze świeżością Ursy pełna zgoda, ale, jak mówię, temat na razie rozważam więc chwila jeszcze do ewentualnego zakupu minie tak czy inaczej.
  Myślałem o fs700, ale i tutaj; metabones, zasilanie, ew. zewn. rejestrator – tak czy inaczej akcesoria są nieuniknione przy przejściu z dslr. Z kolei ursa współpracuje z optyką canona natywnie – wszystko ma wady i zalety..

   ucantstop 
  Participant

  Odpowiedzi: 158

  Tematów: 4

  chat

  #116981 Score: 0

  a tak z ciekawości dlaczego wcześniejsze BM nie przekonują?

  bo filozofia tworzenia kamer przez bm jakoś bardzo się nie zmieniła, może urse major zrobili brzydka i dużą wpisująć się w standardy, ale reszta raczej dość podobna.

   waldorf 
  Participant

  Odpowiedzi: 600

  Tematów: 73

  chat

  #116982 Score: 0

  przejście z DSLR na kamerę i do tego filmową musi pociągnąć za sobą spore koszta, często niestety nie bierzemy pod uwagę tego co czeka nas za chwilę, URSA mini wydaje się być świetna jednak jak podsumujesz całość elementów które będą potrzebne lub choćby przydatne okaże się, że trzeba wydać min. 40 tys. na początek a dobrze dołożyć jeszcze 10 tys. na karty i zapasowe baterie – tutaj niestety nie oszczędzisz. Sensowną kamerą na dziś wydaje się być FS7 i pomimo tego, że nie ma RAW-ów jest świetna, jednak kupując do niej speedboostera i ze dwie karty 128 już jesteś na poziomie ok. 46 tys.
  Ostatnio sam szukałem jakiegoś sprzętu zamiast DSLR i Blackmagica, po policzeniu wszystkiego i skalkulowaniu stanęło na FS700R + speedbooster ultra + Atomos Shogun.
  Wracając do Twojego pytania myślę, że zanim mini na dobre zagości na rynku ceny kart spadną (lub pojawią się inne rozwiązania), na spadek cen baterii bym nie liczył więc tu nie oszczędzisz no i należy pamiętać, że jak już kupisz mini to BMD pokaże na NAB kolejną Mini Mk2 …

   farba 
  Participant

  Odpowiedzi: 10

  Tematów: 11

  chat

  #116983 Score: 0

  Jasne, z góry zakładam, że inwestycja nie zamknie się w samej cenie kamery – to oczywiste. Rozważałem fs700/fs7, jednak ta ostatnia to koszt ~dwukrotnie wyższy niż ursa mini, a także pociąga za sobą rozbudowę systemu.. Zakładam też, że konkretne akcesoria z systemu dslr pójdą do odsprzedaży na rzecz innych, część zostanie i będzie współpracowała z kamerą itd. – nie jest to całkowita budowa systemu od nowa, zostaje optyka, zostaje część stabilizacji.

  Temat zasilania jest dla mnie akceptowalny – których producentów konkretnie polecalibyście względem stosunku jakość/cena z systemu v-mount? Podobno bateria 160Wh wystarcza na ~2h pracy z dużą ursą, pytanie jaka będzie orientacyjna wydajność z mini..? I jeśli dobrze rozumiem w zestawie będzie też zasilacz stacjonarny do użytku w warunkach studyjnych..?

  Co do nośników najpewniej będę czekał na c-boxa, zwłaszcza że i tak mam obecnie deficyt przestrzeni dyskowej, a czysto teoretycznie można by wykorzystać dyski ssd także przy montażu.

Odpowiedzi 1 - 8 odpowiedzi (z 8 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek