videodslr Działy Aparaty i kamery – korpusy Blackmagic Design Alternatywne zasilanie do BMPC

Alternatywne zasilanie do BMPC

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)
 •  gostfejs 
  Participant

  Odpowiedzi: 13

  Tematów: 11

  chat

  #267537

  Witam, do napisania wpisu zainspirowała mnie wczorajsza sytuacja jaką zaobserwowałem – ekipa filmowała bmpc i na górnej części kamery mieli zamontowane dwa największe akumulatory sonowskie przytwierdzone taśmą na okrętkę 🙂

  Baterie typu v-lock lub inne są super, ale swoje kosztują, są ciężkie i gdzieś trzeba je zamocować. Prócz jakiś ogólnie zaproponowanych sposobów zasilania tej kamery chciałby przedstawić 3 inne:

  01. Ogniwa, baterie

  Patent zdobyłem od gościa od którego kupiłem kamerkę, są to pakiety z ogniwami stosowanymi w laptopach. Jest to małe, lekkie poręczne, pakiet wytrzymuje ok 30 minut. Są to 3 ogniwa zgrzewane z wtyczką oraz zabezpieczeniem przepięciowym. Na pakiet naklejamy rzep oraz na górną cześć kamerki i wymieniamy co 30 minut. Jak bateria się wyczerpie, zniknie ikonka ładowania w prawym górnym rogu. Idealne rozwiązanie dla osób które korzystają z stabilizatorów ze względu na wagę. Koszt takiego pakietu to ok 100zł, można takie coś złożyć w firmie Batimex. Mam cztery takie pakiety, gość od którego kupywałem mówił że ma 10 szt i spokojnie mu to na cały dzień wystarcza.

  02.  DJI Ronin MX


  Stabilizator posiada opcję zasilenia kamery ale niestety bateria znika momentalnie, myślę że ok 10 minut to wytrzymuje, może 15 max, w razie braku innego zasilania można się poratować.

  03. Akumulator żelowy


  Posiadam akumulator żelowy 12v od slidekamery stosowany w motocyklach, podłączyłem do niego wtyczkę i używam go jako zasilanie slidera, lampy led oraz czasem bmpc 🙂 Do stacjonarnych akcji można to sobie powiesić na statywie oraz od biedy można z tym chodzić po zawieszeniu na ramieniu.

   

  • This topic was modified 1 rok, 2 miesiące temu by  gostfejs.
Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek