videodslr Działy Aparaty i kamery – korpusy Panasonic i Olympus 21 000 zł – jak je rozsądnie wydać?

21 000 zł – jak je rozsądnie wydać?

Odpowiedzi 31 - 34 odpowiedzi (z 34 łącznie)
  •  Darcun 
    Participant

Odpowiedzi: 9

Tematów: 2

chat

#82309 Score: 0

@fransua wrote:

Zacytuję Levarka

Olympus 12mm, Voigtlander 25mm, Olympus 45mm

Optymalne zestawienie na początek.

Chcę kupić w pierwszej kolejności Panasonica 20mm f/1.7 (m.in. ze względu na jasność, cenę i AF) czy wtedy z tej 3 naturalnym będzie wykreślenie obiektywu Voigtlander 25mm? Czy system AF z Olympusa 12mm będzie współgrał z GH2?
    @jorg wrote:

Jak znajdę chwilkę to dziś wieczór lub jutro coś poszukam i podeślę ciekawszą specyfikacje

Bardzo chętnie ją zobaczę. Faktycznie na Allegro nie mam takiego wyboru i niskiej marży. Tymczasem tak prezentowałaby się moja propozycja:[attachment=0:s7aqnqhw]Sklep komputerowy Morele.net.png[/attachment:s7aqnqhw]
    Płyta główna umożliwia co prawda rozbudowę do 32 GB RAMu lecz pozwala na spięcie dysków w RAID. Aktualnie nie używam, ale może się przydać. Bardziej niż 64GB RAMu w proponowanej płycie, bo zanim dodam kolejne 16 GB i zanim one nie będą mi wystarczające, przyjdzie czas na nową jednostkę (za 6-7 lat..). RAM ma niższe opóźnienia.
    @xtream wrote:

Karta graficzna stricte pod gry. Zainwestuj w lepszy procesor i ram (goodram to nie najgorsza firma – rodzimy rynek – ale cały czas kojarzy mi się z pamięciami niskiej jakości). Grafikę proponuję serię GTX5XX – keplery nie są jeszcze dobrze obsługiwane.

Kartę zmieniałem i wybrałem początkowo GTX 670 jednak niewiele chyba jej ustępuje GTX 660 Ti a różnica cenowa znaczna. Jest też wersja z 3GB pamięci. Seria GTX5XX jest trochę głośniejsza. Co do pamięci to polegałbym na opiniach użytkowników/testach niż na skojarzeniach – z całym szacunkiem.
    Jaki procesor byłby optymalny, czy powyższy model może w pracy sprawiać problemy?
    Dysk SSD cechuje się szybkim czasem odczytu i zapisu. Myślę, że jest porównywalny z tym Jednak przyznam, że szukam odrobinę tańszej propozycji.
    @darko wrote:

W pierwszej kolejności – OBIEKTYWY !!!! u ciebie to straszna bida . A jakiego masz obecnie kompa ? Może nie trzeba od razu nowego ? Co to za kamera SONY EP-EX1H ?
    ZESTAW RIG + Follow Focus + Mate Box 1204 zł (warto?) No właśnie czy to aby na pewno było konieczne na początku twojej działalności ? Przemysł to wszystko bo 21tyś łatwo wydać , byle by to z głową zrobić .

Obecny komputer to:
    Core 2 Quad Q6600 2,4
    Asus P5QL-E P43 socket 775
    2x 2GB DDR2 Kingston 800
    GTX 260 896 MB
    Chieftec 650W
    HDD 320GB + 1TB (to chcę przenieść do nowego)
    Co do Rigu myślę, że jakiś jest mi potrzebny, chociażby na te imprezy, gdzie razem lub osobno z Sony EX1 mam zamiar filmować.
    Otóż to, chcę to zrobić z głową. Dziękuję Wam, za wszelkie podpowiedzi i rady.

moozg 
    Participant

Odpowiedzi: 623

Tematów: 27

chat

#82310 Score: 0

AF w olympusie 12mm jest kompatybilny z GH2, to szklo systemowe, oprocz tego szkla i panasa 20mm dorzuc 45mm, bo inaczej nie zlapiesz ani portretu ani detalu… 14-140 w pomieszczeniach nie zalatwi Ci sprawy.
    Nie masz doswiadczenia, wiec Ci powiem, nierzadko trafiaja sie miejsca, gdzie swiatla masz tyle, ze nawet szkla f1.8 wymuszaja stosowanie duzych czulosci, a co dopiero z ciemnym kitem.

Anonimowy

Odpowiedzi: 1277

Tematów: 28

chat

#82311 Score: 0

@darcun wrote:

Chcę kupić w pierwszej kolejności Panasonica 20mm f/1.7 (m.in. ze względu na jasność, cenę i AF) czy wtedy z tej 3 naturalnym będzie wykreślenie obiektywu Voigtlander 25mm?

AF w 20 działa bardzo wolno i cały czas musisz to kontrolować. Obiektyw ten nie ma AF ciągłego tylko pojedynczy – czyli dokonuje pomiaru raz na jakiś czas lub po wciśnięciu spustu. Co do Voigtlander 25mm – przydał by się taki b.jasny standard w zestawie ale na początek możesz poprzestać na naleśniku.
    @darcun wrote:

Czy system AF z Olympusa 12mm będzie współgrał z GH2?

NIe wiem jak jest w video bo nie mam tego szkła. Z drugiej strony przy tym szkle AF nie jest tak ważny. Dasz radę ręcznie.

haryangel 
    Participant

Odpowiedzi: 21

Tematów: 5

chat

#82312 Score: 0

Zamiast Zoom H4n polecam Tascam DR-40 , mam i jestem bardzo zadowolony. Polecili mi go dźwiękowcy na planie filmowym.

Odpowiedzi 31 - 34 odpowiedzi (z 34 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek