videodslr Działy Aparaty i kamery – korpusy Panasonic i Olympus 21 000 zł – jak je rozsądnie wydać?

21 000 zł – jak je rozsądnie wydać?

Odpowiedzi 16 - 30 odpowiedzi (z 34 łącznie)
  •  Wojciech Franus 
    Keymaster
    32 pts

Odpowiedzi: 1129

Tematów: 120

chat

#82280 Score: 0

Nieźle, nieźle. Ale ja bym wziął pieniądze i jeszcze raz przeczytał to zacne forum. Połowy tego sprzętu nie będziesz używał, a drugiej połowy nie opanujesz w sensowny sposób. Więc raczej weź głęboki wdech i jeszcze raz poczytaj o czym piszą koledzy, którzy może nie mają pieniędzy, ale mają niewątpliwy talent do zgłębiania tematu filmowania. Komputer: dlaczego Mac? bo modny?, PC jest 1,5 razy tańszy i zreperujesz go u kowala (pracuję na obu systemach i nie jestem w stanie zgłębić wyższości maców nad pctami, w tej samej przestrzeni cenowej) Adobe : teraz masz abonament, po co wydawać 2 tysie za premiera, jeśli możesz mieć cały zestaw za 300 zł miesięcznie. Obiektywy, te o których piszesz to moi przedmówcy mają rację: są lepsze. Itd, itp. Rada: naprawdę poczytaj jeszcze raz posty o sprzęcie i filmowaniu. Pozdrawiam, WFr

Amadeusz Andrzejewski 
    Keymaster
    46 pts

Odpowiedzi: 4877

Tematów: 217

chat

#82295 Score: 0

@darcun wrote:

Chcę spróbować pracy na Macu, Hackmacu ściślej. Na początek pakiet CS6, potem Final Cut. Dlatego stąd moje zainteresowanie tym sprzętem.

Bardziej od d*py strony się za to nie mogłeś zabrać. Premierka chodzi 3x szybciej na pececie niż na macu z tymi samymi bebechami. Final Cut Pro się skończył i nie wraca, a FCPX zbiera mocno mieszane opinie.

Darcun 
    Participant

Odpowiedzi: 9

Tematów: 2

chat

#82296 Score: 0

O FCP i FCPX mi wiadomo. Jednak ten pierwszy jest nadal używany, stąd chęć posiadania platformy na której uruchomię FCP.

Najrad65 
    Participant

Odpowiedzi: 101

Tematów: 21

chat

#82297 Score: 0

…Premierka chodzi 3x szybciej na pececie niż na macu z tymi samymi bebechami..

Z całym szacunkiem…. jakieś dwa lata temu przesiadałem się z Windows7 na Hamaca i miałem okazję porównać, na dokładnie tych samych wnętrznościach czas renderu tego samego projektu.Na 45 minutowym materiale z użytym MBLooks i filtrami korekcji+ Premiere CS5 był szybszy na windzie o jakieś 10 sekund od wersji Macowej – mierzone stoperkiem 🙂 Od dwóch lat pracuję na FCPX. Moje pierwsze wrażenia po przesiadce ze świeżo poznanego FCP7 były takie jak wszystkich – nie do zacytowania – teraz nie wyobrażam sobie powrotu do czegokolwiek innego. Fajnie się na tym pracuje, mnóstwo tutków w sieci, dostępnych dużo darmowych dodatków, a i płatne są w rozsądnej ( 30$) cenie. Grunt to poznać program – bo istotnie jest inny.

hubiii 
    Participant
    4 pts

Odpowiedzi: 576

Tematów: 8

chat

#82298 Score: 0

@darcun wrote:

@hubiii wrote:

Co do kompa.

Chcę spróbować pracy na Macu, Hackmacu ściślej. Na początek pakiet CS6, potem Final Cut. Dlatego stąd moje zainteresowanie tym sprzętem.
    Jednak zasiałeś we mnie wątpliwość. Drivery, kombinacje? Co miałeś na myśli? Oferta przewiduje gotowy komputer, zainstalowanie systemu i kopie systemu do przywrócenia. Jak się spodziewam softwarowe sprawy ogranicza się do instalowania i używania programów niezbędnych do pracy. Może ktoś mnie wyprowadzi z błędu?
    Czy ktoś ma potwierdzone informacje na temat firmy od hackintosha? Na necie znalazłem jakieś trollowanie i nie wiem ile jest w tym prawdy.

Wiesz ja nie troluje 😉 ani nie hejtuje hackintoszy. Juz nie che mi sie pisac tego ktorys raz… Wydaje ci sie ze jak kupisz gotowy komputer to bedzie on tak samo niezawodny jak oryginalny mac? Wątpie, do zabawy spoko – chodz uwazam ze ten konfig jest troche drogi. Do pracy wolal bym wolniejszego ale oryginalnego maca lub PC z win7. Moze jesten juz stary i nie mam czasu ani ochoty na zabawe ale na pewno nie moge sobie pozwolic na pad komputera / sytemu awarie ktora uniemozliwi mi kontynuowanie pracy. Z hamackami jest wlasnie tak, co z tego ze dzialaja szybko jak jest to praca jak na tykającej bombie, ktora walnie w najmniej oczekiwanym momencie. Hackowanie systemu/ bootloadrea, sterownikow, hardweru niegdy nie wychodzi na dobre – predzej czy pozniej sie to zemsci. ( GH2 wyszlo na dobre hackowanie ale tez sie karty potrafia wysypac 😉 i aparat przy wgrywaniu firmwaru tez moze kopnąc w kalendarz – ryzyk fizyk. Zeby byla sprawa jasna to probowalem prawie kazdego kompa PC ktory mi wpadl mi w lapy odhamic hackiem z osx :D, stracilem na to naprawde wiele czasu i gra nie warta swieczki, jako hobby i zabawa spoko ale mozna trenowac na tanszym sprzecie.

Wiesz nie bede sie rozpisywal czemu jestem przeciw, sa tu osoby ktorym hacki dzialają ale tez nie dowiesz sie do konca ile sie z nimi palują i jaką wiedze informatyczną posiadają, bo sie nikt nie przyzna. Smiech z frajerow ze wydaja 2x tyle za oryg i wolniejszy komputer i tak dalej, ok jestem frajerem zanim wydalem 15k na MP testowalem hacka i srednio mi pasowalo, sypiacy sie FCS, zacinający się photoshop, problemy z dzwiekiem, odpuscilem sobie, moze przy systemie 10.8 jest tych problemow mniej ale dalej są i nie ma 100% dzialajacego hacka. Nie masz tez gwarancji ze z jakims kolejnym updatem programu, pluginow, urzadzen system sie nie wsypie i zobaczysz piekny erkran w kilku jezykach PT Kernel panic 😀
    Jak masz czas na zabawe wgrywanie po kilka razy systemu bo cos nie dziala, walke z bledami i studiowanie logów, to spoko to jest platforma dla Ciebie, tylko czy bedziesz mial wtedy czas zeby skonczyc zlecenia ?

Jedyny plus to taki ze jak sie wq to przejdziesz na windowsa i po klopocie… ewentulanie kupisz oryg DROGIEGO maca 😀

Jesli chcesz poznac FCS to super. Wg mnie dalej jest to swietnym programem, dziala szybko i dawno mi sie nie wysypal ;), dla niektorych minusem moze byc brak natwynej obslugi h264 – na upartego da sie, ja zawsze kodowalem pliki do proresa i nie przeszkadzaja mi TB klipów, za to mam komfort pracy, szybkosc i jakosc 100% nie jakis marny podgląd. Ma oczywiscie swoje wady ale mozna z nimi żyć. FCX moze za pare lat dorowna jakosci FCS na razie ja odpuscilem nie mam zamiaru tego uzywac, predziej zaczne uzywac PRemiere.

Darcun 
    Participant

chat

#82300 Score: 0

Po na myślę, będę pracować pod Windowsem. Na Maca czy Hacka jeszcze przyjdzie czas. Nerwy na dopiero co poznawanej platformie mogą być nie do wyceny. Dzięki za merytoryczne wypowiedzi Panowie.

Dwa zestawy chodzą mi po głowie:
    http://allegro.pl/i7-4770-x8-3-9-ssd250-1tb-gtx770-2gb-32gb-600w-i3334987601.html 5999 zł (nowa technologia procków)
    http://allegro.pl/i7-3770k-x8-3-9-120gb-ssd-1tb-gtx670-2gb-16gb-bl-i3388233923.html 5195 zł (tu lepszy zasilacz)

Do tego Windows 7 Professional. Bo jak wyczytałem na forum, Home obsługuje do 16GB RAMu.

Spodobał mi się Rig HAWK M z Fotonu, (funkcjonalne stopki na akcesoria, możliwości rozbudowy, szybkozłączka). Szperałem na temat rigów i jednak na forum 2:1 wygrywają opinie negatywne.
    Za to konstrukcje Gini są chwalone. Nie wiem jak w praktyce, ale na fotkach jakoś mnie nie zachwyciły. Procari też wyglądają na solidne, ktoś miał styczność?

Z obiektywów myślę o PANASONIC 20mm f/1.7, OLYMPUS 45mm f/1.8, kusi mnie też ten Samyang 7,5 mm f/3.5 lub Olympus 12mm. Jak się zmieszczę w kosztorysie. W teren przydałby się zoom jednak w przyszłości chciałbym kupić GH3 z 40-140mm więc teraz chyba sobie daruję.

Co sądzicie?

kulczy 
    Participant

Odpowiedzi: 12

Tematów: 3

chat

#82301 Score: 0

co z tą polską:)

jorg 
    Participant

Odpowiedzi: 20

chat

#82302 Score: 0

Nigdy nie kupuj zestawów PC z Allegro! Sprzedawcy dobierają podzespoły jak leci, najtańsze zasilacze, pamięci RAM, i płyty główne. Dobry hardware to podstawa, a jak kupujesz takie coś to od razu prosisz się o problemy.

Anonimowy

Odpowiedzi: 1277

Tematów: 28

chat

#82303 Score: 0

Darcun zastanawiasz się miedzy samyang 7.5 a Olympusem 12. Tutaj musisz zdecydować co bardziej ci potrzebne i częściej będziesz wykorzystywać. Jedno „fisz” a drugie szerokie jasne szkło. Osobiście wybrał bym Olka bo na pewno częściej go wykorzystasz.

Darcun 
    Participant

chat

#82304 Score: 0

@jorg wrote:

Nigdy nie kupuj zestawów PC z Allegro! Sprzedawcy dobierają podzespoły jak leci, najtańsze zasilacze, pamięci RAM, i płyty główne. Dobry hardware to podstawa, a jak kupujesz takie coś to od razu prosisz się o problemy.

Ale co w tym przypadku budzi Twoje wątpliwości, bo trochę generalizujesz? Co w specyfikacji Ci nie odpowiada? Nie jest to firma krzak, ma swój stacjonarny sklep. Podobne zarzuty można skierować pod kierunkiem wielu firm spoza Allegro. Pamięci są marki GOODRAM, reszta podzespołów wygląda w porządku.

Czy ktoś pracuje pod Windows 8? Jak wrażenia?
    @fransua wrote:

Darcun zastanawiasz się miedzy samyang 7.5 a Olympusem 12.

Ano zastanawiam się. Niby rybie oko fajnie mieć w zanadrzu, ale faktycznie zastosowania tego mogą być małe. I tak patrząc na cenę tego Olympusa 12 to czy VOIGTLANDER 25 0.95 nie jest lepszym wyborem?

Co byście jeszcze dorzucili do „Zestawu młodego filmowca”? 😉

jorg 
    Participant

chat

#82305 Score: 0

Poniżej screen z koszyka ze sklepu z takimi samymi podzespołami bazowymi jak w linku z allegro. Chyba nie wierzysz, że dysk SSD, zasilacz i obudowa z zestawu z allegro kosztuje 1110zł ? Za 6000zł kupisz spokojnie znacznie lepszy zestaw.

Tylko procek mi wcięło: http://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-3770k-3-5ghz-8mb-lga1155-22mm-77w-box-bx80637i73770k-472108/ 1249zł

A to tak do poczytania:
    http://forum.pcformat.pl/FAQ-Jak-gdzie-i-za-ile-najlepiej-kupic-komputer-Czego-unikac-Czyli-STOP-GOTOWCOM-t

Jak znajdę chwilkę to dziś wieczór lub jutro coś poszukam i podeślę ciekawszą specyfikacje

Anonimowy

Odpowiedzi: 1277

Tematów: 28

chat

#82306 Score: 0

Darcun – Ano zastanawiam się. Niby rybie oko fajnie mieć w zanadrzu, ale faktycznie zastosowania tego mogą być małe. I tak patrząc na cenę tego Olympusa 12 to czy VOIGTLANDER 25 0.95 nie jest lepszym wyborem?

Jakoś kręcisz się bez sensu. Przecież to dwa różne szkła 😉 Każdy buduje „bazę” pod siebie i to ty musisz wiedzieć jakie obiektywy będziesz częściej używał. Teraz wychodzi na to, że patrzysz na jasność obiektywu a nie zwracasz uwagi na ogniskową.
    Zacytuję Levarka

Olympus 12mm, Voigtlander 25mm, Olympus 45mm

Optymalne zestawienie na początek a później lub od razu jak masz kasę
    – Olympus 75/1.8
    – Samyang 7.5/3.5
    i moim zdaniem masz wszystko co potrzebujesz bez zbędnego gdybania.

xtream 
    Participant

Odpowiedzi: 177

Tematów: 5

chat

#82307 Score: 0

Karta graficzna stricte pod gry. Zainwestuj w lepszy procesor i ram (goodram to nie najgorsza firma – rodzimy rynek – ale cały czas kojarzy mi się z pamięciami niskiej jakości). Grafikę proponuję serię GTX5XX – keplery nie są jeszcze dobrze obsługiwane.

jorg 
    Participant

chat

#82299 Score: 0

Ewentualnie rozglądnij się za stacjami roboczymi robionymi przez np HP czy IBM. Producent takiego zestawu gwarantuje kompatybilność podzespołów, oraz części są idealnie do siebie dopasowane.

Powyższa „propozycja” pokazywała jedynie jak sprzedawcy z Allegro naciągają kupujących. Żeby ktoś nie myślał że to moja konfiguracja 😉

darko 
    Participant

Odpowiedzi: 172

Tematów: 6

chat

#82308 Score: 0

W pierwszej kolejności – OBIEKTYWY !!!! u ciebie to straszna bida . A jakiego masz obecnie kompa ? Może nie trzeba od razu nowego ? Co to za kamera SONY EP-EX1H ?
    ZESTAW RIG + Follow Focus + Mate Box 1204 zł (warto?) No właśnie czy to aby na pewno było konieczne na początku twojej działalności ? Przemysł to wszystko bo 21tyś łatwo wydać , byle by to z głową zrobić .

Odpowiedzi 16 - 30 odpowiedzi (z 34 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek