videodslr Działy Forum ogólne Jaki aparat/kamera? 2 x C100 (mk1 i mk2) i co do tego?

2 x C100 (mk1 i mk2) i co do tego?

Odpowiedzi 1 - 2 odpowiedzi (z 2 łącznie)
  •  wemlo 
    Participant
    3 pts

Odpowiedzi: 50

Tematów: 9

chat

Witam serdecznie.
    A więc tak jak w temacie. Od niespełna roku pracuję na tandemie C100mk1 + C100mk2 + 70d.
    Oczywiście nie muszę pisać co w tym zestawie kuleje i co chcę wymienić. Oczywiście 70d odstaje jakością obrazka od kamer, dlatego na przyszły sezon ślubny (bo tym się zajmuję) chcę go wymienić. Problem jest jednak ogromny.
    Z kamer jestem bardzo zadowolony, do tego czym się zajmuję nadają się wręcz idealnie. Pracujemy na dwóch-sporadycznie na trzech operatorów. Bardzo podoba mi się to co generują te kamery. Ogólnie choruję na chorobę Canonowską, bardziej podoba mi się obrazek właśnie z Canona niż z Sony czy Panasonica…
    Niestety Canon to taka wredna firma która każe słono płacić za coś więcej niż tylko 25p w AVCHD…
    Generalnie potrzebuję wymienić moje 70d na coś co gabarytami będzie mniejsze (lżejsze) od C100, a co będzie miało obrazek bardzo podobny jeśli chodzi o ostrość i dynamikę tonalną. Powiem tak. Gdyby 5d mk IV kosztował mniej, brałbym w ciemno, również ze względu na DualPixel. Niestety ten pułap cenowy jest dla mnie za wysoki, dlatego intensywnie myślę nad czymś innym. Jeśli chodzi o dopasowanie obrazka z kamer to najlepszym rozwiązaniem pewnie byłoby kupienie 5d mkIII… Tylko czy jeszcze opłaca się kupować coś takiego do filmu podczas gdy jest A7S (pierwsza wersja) lub GH4/5??
    Może jest ktoś na forum kto łączy obrazek C100 z np A7S? Jak to wygląda w praktyce? Myślę że jestem świadom tego jakie wady ma A7S (brak dobrej ergonomii, słaba bateria, rolling shutter). Jestem jednak w stanie zaakceptować te niedogodności jeśli tylko połączenie obrazka jest możliwe bez dużych nakładów pracy w postprodukcji…
    Dlaczego A7S? Bo dużo pracuję ze stabilizatorem, a chciałbym nieco pójść do przodu i móc korzystać z czegoś takiego jak Pilotfly 2 czy tym podobne… Z C100 to raczej nie możliwe 🙂
    Proszę o doradę, może ktoś kiedyś był w podobnej sytuacji i ma z tym jakieś doświadczenia którymi chciałby się podzielić?
    Pozdrawiam.

smirek 
    Participant
    1 pt

Odpowiedzi: 299

Tematów: 45

chat

#264741 Score: 0

A7s  jest idealny na pilotfly h2

Odpowiedzi 1 - 2 odpowiedzi (z 2 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek