Asus właśnie wypuścił swojego najmocniejszego laptopa.  ASUS ROG G703 został zaprojektowany dla użytkowników, którzy potrzebują silnych maszyn zdolnych do perfekcyjnego działania i poważnych wyzwań.

Nowy ASUS należy do rodziny sprzętu gamingowego. Ma pod maską siódmej generacji procesor Intel Core i7, kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1080, dwa dyski SSD 256 GB w RAID 0 na M.2 NVMe i dysk hybrydowy 1TB 5400 rpm Seagate. Pamięć RAM możemy rozszerzyć do 64 GB. Jednym słowem potwór. Do wyświetlania służy mu 17,3 calowy monitor o rozdzielczości UHD (3,840 x 2,160).

ASUS ROG G703

Obudowa jest solidna i zbudowana jak czołg. Wyposażona jest w opatentowany system antykurzowy Anti-Dust Cooling (ADC), któryt skutecznie chroni przed brudem.

ASUS ROG G703

Dodatkowo, klawiatura jest wykonana w technologii Aura RGB. która pozwala użytkownikowi na podświetlenie każdego pojedynczego klawisza dowolnym kolorem. (Nie tylko ASWD 😉 )

ASUS ROG G703

Co prawda ASUS ROG G703 jest komputerem dla graczy, ale jak się przyjrzymy jego specyfice – widać, że równie dobrze może się nadawać do pracy z filmem.

Konkurencyjny MacBook Pro, jak twierdzą użytkownicy, jest w stanie udźwignąć pracę przynajmniej 4 programów: FCPX, Premiere, DaVinci i Logis Pro X. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie by nowy ASUS równie dobrze się sprawdził, a jego dodatkowe „pancerne” atuty na pewno mogą się przydać na planie filmowym, gdzie warunki bywają dalekie od komfortu i porządku w studiu.

Jest niestety haczyk, a właściwie hak i to spory – cena. ASUS ROG G703 kosztuje 3500$ – na nasze blisko 13 000 zł! 

(źródło: cinema5d.com)