Akademia Rzemiosła Filmowego – już w październiku EIZO Polska i videodslr.pl zapraszają do nauki filmowania. 

Mamy ambitne plany. Program zajęć w Akademii Rzemiosła Filmowego EIZO/videodslr.pl będzie obejmował naukę techniki filmowej i realizacji video oraz postprodukcyjne opracowanie cyfrowych materiałów filmowych.

Dla kogo będzie nasza Akademia? 

Dla wszystkich zainteresowanych filmowaniem i pracą z filmem i video. Projekt zakłada naukę umiejętności, które powinien posiadać videofilmowiec XXI wieku.

Dostęp do dowolnego sprzętu oraz rozwój niezależnych platform dystrybucji spowodował, że każdy może próbować swoich sił jako filmowiec lub przynajmniej może spróbować poszukać swojego talentu w tym kierunku.

szkoła

Każdy może zostać dokumentalistą i robić filmy, zarabiać na filmowaniu wesel, założyć videobloga, otworzyć internetowy kanał informacyjny, czy pokusić się o realizację filmu fabularnego lub serialu.

Nie każdy jednak jest na tyle utalentowany, by wznieść się na wyżyny artystyczne, ale zanim nie pozna podstaw realizacji filmowej, obsługi sprzętu i praw rządzących tworzeniem cyfrowego materiału filmowego, tak naprawdę nigdy się tego nie dowie. Michał Anioł zanim wyrzeźbił Dawida z jednego kawałka marmuru, musiał rozgryźć tajniki obróbki kamienia i doboru dłut. Van Gogh nie stworzyłby swoich dzieł, gdyby dokładnie nie przeniknął praw rządzących kolorem i sposobów mieszania i nakładania farb.

Każdy wielki artysta na początku był rzemieślnikiem – poznał swoje narzędzia i możliwości jakie one dają. Dopiero kiedy je opanował, „iskra boża” zapaliła jego talent. Na tym właśnie nam zależy – by nasi słuchacze poznali i nauczyli się narzędzi, i dzięki temu rozwinęli drzemiące w nich siły.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą w sobie obudzić drzemiącego filmowca!

Zaczynamy w październiku 2017 roku. Program składać się będzie z dwóch kursów bazowych:

• Filmowanie

Tu nauczymy się pracy z kamerą i sprzętem dźwiękowym oraz jak montować nasze ujęcia, żeby zrobić film. Dowiemy się jak pracuje kamera, dlaczego powstaje obraz, jak zrobić ciekawe ujęcia i uchronić się przed szkolnymi błędami wynikającymi z braku podstawowej wiedzy. Dla kończących ten kurs kamera nie będzie kryła żadnych tajemnic, a zrealizowanie prawidłowo wykonanego filmu, przestanie być dla Was wyzwaniem.

• Postprodukcja

Tu nauczymy się tego jak opracować kolorystycznie filmy, żeby były atrakcyjne dla widza oraz by spełniały wymogi techniczne pozwalające na ich prezentację. Dowiemy się, jak bardzo istotne są walory techniczne naszych produkcji i jak ważne jest umiejętne przekazywanie naszych myśli światłem i kolorem. Będziemy pracować na DaVinci Resolve – najlepszym programie do obróbki video i jednocześnie najbardziej dostępnym. Nauczymy Was narzędzia i tego, co dzięki niemu można osiągnąć.

Dodatkowo będziemy prowadzić jednodniowe szkolenia specjalistyczne, podczas których nauczymy Was między innymi prostych animacji, pracy z napisami w filmie, wykorzystywaniem green/blue screena, oświetlenia, pracy z gimbalem czy bezprzewodowym zestawem nagrywającym. To będzie dla tych, którzy będą chcieli poszerzyć swoje umiejętności filmowe.

Każdy kurs i warsztaty specjalistyczne możecie traktować oddzielnie lub zapisać się na pełne szkolenie obejmujące 2 kursy bazowe oraz kursy specjalistyczne.

Zajęcia będziemy prowadzić w małych grupach 8-10 osobowych. Będzie dużo praktyki i tyle teorii, byście bez problemu zrozumieli filmowe zawiłości. Będą zadania domowe i rzetelne recenzje Waszej pracy – akademia, to akademia – bez sprawdzianów ani rusz.

Nie znamy jeszcze ceny naszych kursów, ale będziemy się starać by nie drążyły Waszych kieszeni. Zależy nam na przekazaniu wiedzy i byście z pełną satysfakcją mogli przekazać innym, że naprawdę warto było wydać pieniądze na Akademię Rzemiosła Filmowego EIZO/videodslr.pl

Terminy zajęć ustalimy z Wami. Niektórzy wolą uczyć się w weekendy, niektórzy wieczorami po pracy. Niedługo udostępnimy ankietę, która pozwoli na dokładne określenie Waszych preferencji. Mieszkający w Warszawie i okolicach mają większą swobodę dysponowania czasem, osoby przyjezdne zapewne będą zainteresowane dniami wolnymi. Ankieta pozwoli nam na wybranie najkorzystniejszej pory. Wtedy zaczniemy zapisy.

W ramach uczestnictwa w kursach dostaniecie dodatkowe bonusy zarówno od EIZO jak i od videodslr.pl: zniżki i materiały edukacyjne.

Po ukończeniu dostaniecie dyplom – choć bardziej nam zależy na tym, byście posiedli rzeczywiste umiejętności.

Na bieżąco będziemy Was informować o szczegółach na naszym portalu jak i na stronach EIZO Polska. Czekamy na Wasze opinie, uwagi i pomysły – w komentarzach i mailach.

powered by Typeform