Drony stały codziennością i z kategorii zabawka przeszły do kategorii urządzenie profesjonalne. O ile samo latanie to jedno, korzystanie filmowe to już inne zagadnienie. Obrońcy go-pro, przyklejonych na rzepy smartfonów oraz zintegrowanych z dronami kamerek przemysłowych mogą poczuć się oburzeni, ale nie oszukujmy się – przydałoby się rozwiązanie pozwalające wyjść poza klasę video-postów na fejsa.

Yuneec, jeden z producentów dronów, wraz z z firmą Panasonic wpadł na pomysł zintegrowania aparatu GH4 ze swoim Tornado H920, dając mu nazwę Tornado CGO4. Czym to się różni od przykręconego do drona GH4? Proste – cały system stanowi jedność. Aparat w zmienionej, mocnej obudowie jest przytwierdzony na stałe do gimabala CGO4 i stanowi zwarty z dronem system, który korzysta z wszelkich błogosławieństw filmowo-fotograficznych poczciwego GH4 oraz lotność hexakoptera:

  • video 4K
  • 16 MP zdjęcia
  • czułość od 100 do 25600 ISO
  • wysokiej klasy obiektywy „zero dystorsji”

plus

  • radiowy kontroler ustawień aparatu

Na zdalne operowanie aparatem pozwala panel dotykowy ST24, którym możemy nie tylko sterować dronem, ale również ustawiać parametry aparatu.

Yuneec

System pozwala również na obsługę przez jedną osobę, jak i pracę zespołową, gdzie dron i aparat mają odzielnych operatorów.

 

Yuneec CGO4

 

Jak twierdzi producent, w porównaniu z innymi dronami, Tornado pozwala na dłuższy czas pracy dzięki wyjątkowo lekkiej konstrukcji z włókien węglowych.

Do CGO4 dedykowane są stałki Olympus 12mm, Olympus 45mm i zoom Olympus 14-42mm, w zestawie jest natomiast trzykrotny zoom optyczny Yuneec (własna obudowa, nie podają co jest w środku).

Gimbal CGO4 jest niezależnym modułem (aparat wraz z ramionami), który można również przymocować do uchwytu ProAction, firmy Yuneec, dzięki czemu za jednym zamachem mamy możliwość pracy tym samym sprzętem (GH4) zarówno na ziemi jak i w powietrzu. Co trzeba przyznać jest sprytnym rozwiązaniem.

yuneec

Sugerowana cena 5 999,00 euro, do kupienia na ebayu lub u przedstawicieli w Wlk. Brytanii.

Szczegóły tutaj

(źródła: www.43rumors.com, www.yuneec.com)