XTENDER No-Twist to adapter do uchwytów serii 200 do monitorów Atomos Inferno i Flame. I co z tego? Jak to co? Dzięki temu prostemu rozwiązaniu monitory nie przekręcają się samoczynnie podczas pracy.

Nic tak nie frustruje jak obracanie się akcesoriów montowanych na “filmowych’ gwintach 1/4″20. Kręcimy, dokręcamy, ściskamy, wsadzamy gumki blokujące, a w końcu zawsze nastąpi taki moment, że ramię, monitor czy mikrofon się w końcu przekręcą. XTENDER No-Twist ma temu zaradzić. Niestety tylko w przypadku wspomnianych monitorów Atomosa.

xtender

O uchwycie EXTENDER 210 pisałem jakiś czas temu. Nie był to pomysł z gatunku genialnych. Ale widocznie  konstruktorzy przemyśleli chwilę, przeczytali mój prześmiewczy komentarz i rozwinęli konstrukcję. 😉

Nowy element uchwytu mocującego jest ramieniem blokującym. To po prostu kawałek wymodelowanej kształtki, która niczym szczęki trzyma monitor w regulaminowej pozycji. Genialne w swej prostocie.

xtender

Jeśli ktoś kupił wcześniej model 210, może dokupić za 39$ wspomnianą “szczękę”.

Szkoda tylko, że kształtka pasuje jedynie do określonych modeli monitorów. Przydałyby się “szczęki” do innych akcesoriów – rekorderów, ramion czy pozostałych monitorów.