Schneider-Kreuznach rozszerzyło linię filtrów fotograficznych B+W XS-Pro o nową serię filtrów neutralnych (ND).

W wykonanych z wyselekcjonowanego i polerowanego szkła filtrach, zastosowano innowacyjną technologię barwienia i pokrywania warstwami odblaskowymi. Ma to zapewnić pełną absorbcję światła na całej powierzchni filtra dając w pełni neutralny kolorystycznie obraz.

Filtry mają niezwykle cienką metalową obudowę, która eliminuje winietowanie nawet gdy używamy ich na obiektywach szerokokątnych. Pierścień mocujący ma gwint równiez na froncie pozwalający na montaż osłony przeciwsłonecznej czy zślepki ochronnej.

Wszystkie filtry XS-Pro mają warstwę ochronną, która eliminuje odbicia z powierzchni dając 99% transmisji światła. Powierzchniowa warstwa filtra wykonana w technologii Nano-coating odpycha kurz, brud i wilgoć oraz ułatwia czyszczenie.

Filtry XS-Pro ND są dostępne w gęstościach: .6 (2 podziałki), .9 (3 podziałki), 1.8 (6 podziałek) oraz 3.0 (10 podziałek) w rozmiarach od 30.5 do 95 mm

(źródło: cinescopophilia.com)

Zdjęcie profilowe Wojciech Franus

Kim jest redaktor? Wojciech Franus

Dwa lata jako fotoedytor Gazety Wyborczej, półtora roku jako kierownik działu fotograficznego tygodnika Polityka, 8 lat jako dyrektor artystyczny National Geographic Polska. Poza tym praca w miesięczniku Podróże oraz agencji fotograficznej EAST NEWS. Nic, co korzysta z naświetlenia nie jest mu obce. ;)