Timecode Systems, SyncBac Pro to niewielkie urządzenie montowane “na pleckach” naszego Hero (3 lub 4), które pozwala na zapis w materiale i bezprzewodowy przesył kodu czasowego.

Mimo ostatnich doniesień o nie najlepszej sytuacji finansowej firmy GoPro, ich urządzenia nadal są dla wielu synonimem małej kamery sportowej. Znajdują też zastosowanie na coraz większej liczbie zawodowych planów filmowych. Niestety wpasowanie ich w profesjonalny workflow nie zawsze jest łatwe. Urządzenie SyncBac Pro firmy Timecode Systems ma nam w tym pomóc.

W jaki sposób? Poprzez umożliwienie spięcia rzeczonego Hero i reszty sprzętu kodem czasowym. Od strony kamerki urządzenie podłącza się tak, jak każde inne akcesorium mocowane “na pleckach” kamer GoPro. Czyli z wykorzystaniem 30-pinowego złącza tego producenta. Dzięki temu kod czasowy może być “wspawany” w nagrywane ujęcia. Wbudowana bateria ma gwarantować, że wszystko będzie działać aż do 12 godzin.

Reszta odbywa się już bezprzewodowo, z wykorzystaniem standardów kodu czasowego oferowanych przez inne urządzenia Timecode Systems. Na tym się zresztą nie kończy – z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji B:LINK możemy też zmieniać parametry wszystkich podpiętych Hero, usypiać je, wybudzać, czy włączać nagrywanie. Funkcje te z pewnością docenią osoby nagrywające 360-stopniowe filmy tymi kamerami.

Timecode Systems, SyncBac Pro kosztuje 270$. Nie jest to mało, ale przy profesjonalnych produkcjach takie kwoty nie są niczym, co w odczuwalny sposób nadwyrężyłoby budżet. Możliwe zatem, że wkrótce znajdziemy te urządzenia w ofercie wypożyczalni sprzętu filmowego.