Budżetowa konsola do korekcji barwnej Tangent Ripple doczekała się aktualizacji oprogramowania sterującego Tangent Hub dodającej dość ważną nową funkcję.

Nowością tą jest dodanie czegoś, co twórcy Tangent Ripple określają jako Heads Up Display (HUD). Wbrew pierwszemu skojarzeniu nie chodzi o okulary do wirtualnej rzeczywistości ani inne ekrany montowane w ten czy inny sposób na głowie użytkownika. Jest to po prostu okno wyświetlane w określonym przez nas miejscu na naszym monitorze.

Z pozoru jest to detal, któremu nie warto poświęcać niusa, daje on jednak spore możliwości. Ripple jako prosta budżetowa konsola nie posiada własnego ekranu, choćby najprostszego. Ma za to spore możliwości programowania i przypisywania różnych funkcji do gałek i klawiszy. Konkretnie w tym przypadku ważna jest funkcja znana jako „banki”.

Każdy wirtualny „bank” to zestaw funkcji przypisanych do pokręteł i przycisków. I tak na przykład w banku nr 1 kółka mogą sterować jasnością (lift / gamma / gain), a w banku nr 2 klasycznie kolorami (zabarwienie ciemnych, średnich i jasnych obszarów). W kolejnych bankach mogą być jeszcze inne funkcje, a między nimi możemy się przełączać wybranymi przyciskami.

Dotychczas, bez HUD-a użytkownik nie wiedział, który bank jest obecnie aktywny. A jeśli banków było dużo, a my nie grzeszymy pamięcią, to i samo ogarnięcie co jest gdzie mogło być problematyczne. Wyświetlenie tych informacji na ustalony przez użytkownika czas w wybranym wcześniej miejscu na ekranie rozwiązuje te problemy i znacząco ułatwia pracę.

Nową wersję oprogramowania Tangent Hub można pobrać tutaj.