Podczas wczorajszej konferencji prasowej, która odbyła się trakcie targów NAB 2018, BlackMagic Design zaprezentował nowe produkty – a co najważniejsze – nie zawiódł.

Nie boję się powiedzieć, że 09.04.2018 przejdzie do historii wideofilmowania. BlackMagic Design pokazał najnowszą, 15 wersję DaVinci Resolve, która wreszcie stała się w pełni zintegrowanym kombajnem post-produkcyjnym. Nie dość, że program jest najdoskonalszym narzędziem do koloru, ma w pełni funkcjonalny moduł montażowy oraz wprowadzony w poprzedniej wersji moduł dźwiękowy (Fairlight) to obecnie jeszcze zaimplementowano mu moduł Fusion – czyli program do efektów specjalnych oraz grafiki 3D. Jednym słowem to co Adobe oferuje w 3 programach (Premiere, After Effects, Audition) BlackMagic Design wsadził w jedną aplikację – DaVinci Resolve 15! I to wszystko za jedną cenę ok 1000 zł z dożywotnią gwarancją upgradów.  Idę napić się wody, żeby ochłonąć. (Na razie dostępna jest Beta)

Kolejnym hitem NAB 2018 jest Pocket 2 – czyli całkowicie nowa wersja popularnej BMPCC – projektu na wiele lat porzuconego przez producenta, który zdobył nieoczekiwaną popularność wśród użytkowników (Pocket oczywiście jest produkowany, ale nie miał upgradów chyba przez ostatnie 2 lata – co w dzisiejszym świecie można uznać za porzucenie). Prośby i błagania filmowców by wskrzesić i unowocześnić „pocketa” poskutkowały. BlackMagic postanowił odświeżyć pomysł „kieszonkowej” kamery z RAWami i wyprodukował nowym model – tym razem BMPCC 4K, z matrycą 4/3 (czyli większą niż poprzednik – S16), o zwiększonym zakresie czułości, z zapisem na 2 rodzajach kart (SD i CFast) lub dysku USB 3.0, klatkażem do 120 fps dla FHD i naturalnie legendarną 13 stopniową dynamiką i zapisem w RAWach. Z ciekawostek dochodzi jeszcze 5″ dotykowy monitor z możliwością osadzania LUTów. Cena 1295 $ – w tym wersja Studio DaVinci Resolve. Padłem. Szczegóły tutaj.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”3″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”1″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]