Seria G kart pamięci Sony CFast jest skierowana w szczególności do filmowców i fotografów. Oferuje nam wysoką szybkość nagrywania i odczytu danych, dzięki czemu z pewnością zainteresuje wszystkich DSLR-owców.

Sony właśnie ogłosiło, że wypuszcza nową serię profesjonalnych kart pamięci CFast. Według producenta karty z serii G są „zaprojektowane by zaspokoić potrzeby profesjonalnych fotografów i filmowców” i są dostępne w pojemnościach 32GB, 64GB i 128GB. Maksymalna szybkość zapisu to 510MB/s, a odczytu 530MB/s.cfast1

Sony twierdzi, że możliwości ich nowych kart dalece przewyższają inne dostępne na rynku. Szczególnie sprawdzą się w kamerach VDSLR o wysokiej liczbie nagrywanych FPS-ów, a także w kamerach video 4K. Minimalna prędkość zapisu to 130MB/s. Karta pozwala na nagrywanie w trybie Cinema RAW light (skompresowane bezstratne RAWy) na Canonie C200.

Karty z nowej serii przeszły także szereg testów, sprawdzających ich wytrzymałość na upuszczenia, wibracje, wstrząsy oraz złamania. Ich pozytywne wyniki upewniły producentów, że nadają się doskonale do pracy w terenie. Są również odporne na skrajne temperatury oraz wszelkiego rodzaju zakłócenia.

Dzięki oprogramowaniu Sony File Rescue będzie możliwe odzyskanie przypadkowo usuniętych zdjęć i filmów.

Nowa seria G kart CFast będzie dostępna na początku 2018 roku w cenach: 120$, 200$ i 350$ odpowiednio za karty 32GB, 64GB i 128GB.