Zanim potwierdzą się plotki, że i-phone 8 ma robić zdjęcia (i zapewne filmować) w 3D, warto już rozejrzeć się za oprzyrządowaniem filmowym do smartfonów. Kolejną propozycją dla miłośników telefonowych filmowców jest Shoulderpod X1 – tym razem rig modularny.

Zabawę z Shoulderpod zaczynamy od modelu S2 – dopasowanego do dłoni, obłożonego drewnem, wygodnego uchwytu do smarta oraz podstawowego elementu do rozbudowy całej koncepcji X1 – Pro Riga (na zdjęciu powyżej).

 Shoulderpod

Hiszpańska firma Shoulderpod zaproponowała uchwyt S2 z ogumionymi klemami utrzymującymi dowolny telefon. Nie jest to konstrukcja zamknięta, można ją rozbudować dodając kolejne elementy. Konstruktorzy wyszli z prostego założenia – użytkownik, zamiast wymieniać cały sprzęt, będzie dokupował kolejne części. A jak nie dokupi, to i tak ma coś co się przyda.

Pomysł prosty – co ciekawe ogólnie zaprzeczający idei smartfonów, gdzie producenci polecają raczej wyrzucać stary telefon i kupować nowy. Cena S2 – 39,99 $ (wow!).

Całość riga X1 będzie dostępna jeszcze w lutym. Kolejne elementy pozwolą na umocowanie mikrofonu, światła, dodatkowych akumulatorów. A połączone dwa S2 dadzą dwuręczny uchwyt. Pełny  Shoulderpod X1 będzie kosztował 119,99 $ (wow!, wow!)

Zgodnie z ideą firmy, pozostałe jej produkty również są częściami systemu. Uchwyt do statywu G1, czy R2 są labo niezależnymi elementami, albo częściami większej całości.

 Shoulderpod

Pisaliśmy wcześniej o innych rozwiązaniach rigowych dla smartfonów. Tutaj i tutaj. Jak widać temat staje się gorący – smartfony atakują!