Taka drobnostka, a jak wiele od niej zależy. Sony będzie produkować najszybsze na świecie karty SD, serię SF-G.  I wiele wskazuje że to prawda.

Nowe karty serii SF-G są kartami SDXC, kompatybilnymi ze standardem UHS II U3. I teraz najważniejsze! Odczytują z szybkością 300Mb/s, przy zapisie do 299MB/s (2392Mb/s)! Produkowane będą w 3 pojemnościach: 32, 64 and 128GB. Nowe karty rozwiążą problem nagrywani filmów 4K przy wiekszych szybkościach. Oferta Sony bije zatem Lexara Professional 2000x UHS-II U3, który zapisuje z szybkością do 260 MB/s.

sf-g

Dodatkowo Sony wprowadza czytnik MRW-S1 do współpracy z szybkimi kartami z łączem USB 3.1.

sf-g

Karty są ekstremalnie trwałe. Są wodoodporne i antystatyczne, a oprogramowanie File Rescue (za free do załadowania ze strony Sony) pozwala na odzyskanie uszkodzonych czy skasowanych plików z karty – RAWów, 4K XAVC-S.

Nowe karty serii SF-G będą dostępne już w marcu, niestety nie wiadomo za ile. Czytnik MRW-S1 w kwietniu. Wspomniany Lexar kosztuje 315$, więc można się spodziewać podobnej ceny.

Co ciekawe, karty SF-G są w stanie nagrywać strumień danych znacznie szybszy niż oferują produkty Sony – do 100Mb/s dla 4K w standardzie UHS-I – co może sugerować, że firma szykuje się do wybudowanie czegoś do czego tego karty mogą się w ogóle przydać.

Więcej szczegółów tutaj.