Kolejna seria szkoleń z postroprodukcji : Kolor w DaVinci Resolve – SECONDARY (obróbka szczegółowa)
Szkolenie jest przeznaczone dla osób znających podstawy pracy z programem, które znają podstawy obróbki koloru, które chciałyby poznać kilka tajników gradingu (koloryzacji). Program szkolenia jest trzecim etapem szkoleń obejmujących pełen workflow pracy z kolorem w DaVinci Resolve.
(Osoby zainteresowane szkoleniem z PODSTAW DaVinci Resolve – proszę o kontakt tutaj)

Tematem tego kursu będzie SECONDARY, obróbka szczegółowa, czyli grading właściwy – koloryzacja materiału filmowego.

Co to jest SECONDARY i czemu to służy? (Na co to komu i po co?)

SECONDARY (Obróbka szczegółowa) jest etapem obróbki materiału video mającym na celu uzyskanie obrazu ostatecznego, czyli zgodnego z zamysłem estetycznym, który Autor filmu sobie założył.

Kiedy mamy gotowy materiał – wykonaliśmy wszelkie korekty techniczne i doprowadziliśmy go stanu PODSTAWOWEGO czas na zabawę kolorem, czyli dobranie takich parametrów kolorystycznych naszego filmu by spełniał nie tylko standardy techniczne, ale przede wszystkim estetyczne.  Do tego służy grading – koloryzacja wykonywana podczas etapu zwanego SECONDARY.

(Osoby zainteresowane szkoleniem z PRIMARY DaVinci Resolve – proszę o kontakt tutaj)

SECONDARY wykonujemy na obszarach wydzielonych kadru – korzystamy z maskowań. W przypadku DaVinci możemy pracować na maskach wykreślnych (Power Windows) i maskach zakresu (określonych zakresem wyznaczonych parametrów), korzystając z dowolnych układów nodów (szeregowy, równoległych, zewnętrznych, kluczujących). Nodowy system pracy DaVinci Resolve pozwala na bardzo skomplikowane układy masek zaimplementowanych na klipie, bez konieczności tworzenia dodatkowych układów na timelinie, niepotrzebnie mnożących na nim ścieżki.

SECONDARY to właściwa praca nad kolorem filmu – jest jego elementem twórczym. To podczas tego etapu postprodukcji tworzymy nastrój filmu, dobieramy paletę barw, kreujemy rzeczywistość i klimat naszych obrazów. Dzisiejsze kino bez gradingu nie istnieje, a czasy kiedy szczęście filmowca polegało jedynie na uzyskaniu białego śniegu, zielonej trawy i błękitnego nieba minęły bezpowrotnie – widz oczekuje emocji, a jednym z najsilniejszych bodźców, które je dostarcza jest kolor.

Program szkolenia obejmuje:

• naukę posługiwania się maskami (Power Windows, Maski Zakresu)

•  naukę korzystania nodów szeregowych, równoległych, warstwowych, kluczowych

•  naukę technik wielokanałowych i wielowarstwowych czyli jak się robi BleachBypass, Teal&Orange, Vintage, Monochrome – modne obecnie techniki kolorystyczne

•  podstawy green screenu i ogólne zasady kluczowania

•  jak tworzyć kolekcje rozwiązań kolorystycznych (w postaci zamkniętej – LUTów oraz otwartej – stillsów)

Szkolenie kosztuje 492,00 zł od osoby, odbędzie się w 4 terminach, w Warszawie, ul. Iwicka:
– Osoby, które dotychczas uczestniczyły w szkoleniach Indywidualnych videodslr.pl Kolor w DaVinci Resolve- 50,00 zł zniżki
– Osoby, które przyprowadzą ze sobą kolejną osobę również 50,00 zł zniżki
środa 28.02.2018 – w godzinach 17-21
czwartek 01.03.2018 – w godzinach 17-21
sobota 03.03.2018 – w godzinach 10-14
poniedziałek 05.03.2018 – w godzinach 17-21

Zapisy:

 

powered by Typeform

Szkolenie może być indywidualne lub w dwusobowej grupie. Osoby zainteresowane innymi terminami lub innym zakresem szkolenia – proszę o kontakt: 507 189 781 lub w.franus@videodslr.pl lub zgłoszenie tutaj