Kenro wypuścił na rynek nową serię budżetowych mikrofonów Saramonic PMIC (1,2,3,) dla videodslrowców oraz ciekawe rozwiązanie dla bardziej zaawansowanych filmowców.

Mikrofony można podłączyć bezpośrednio do rekorderów aparatowych przez łącze jack, a zestaw shotgun przez audio adapter z łączem XLR. O mikroportach Samamonic pisaliśmy tutaj.

Mikrofony PMIC

Prezentację nowości zaczniemy od Super Cardioid Unidirectional Condenser Microphone PMIC1 (uff…) – leciutkiego shotguna montowanego na stopkę. Mikrofon ma wbudowany low cut filter (100 Hz) i nie potrzebuje dodatkowego zasilania. Z kamerą łączy się przez jacka. W zestawie ma gąbkową osłonę i kosztuje 62,34 £.

saramonic

Kolejne modele mikrofonów PMIC to Stereo Condenser Microphone PMIC2 i Surround Condenser Microphone PMIC3. Oba mają wbudowany filtr low cut, ale tym razem 75Hz. PMIC2 jest stereo, a PMIC3 jest mikrofonem surround. Kosztuje kolejno: 87.54 £ i 124.74 £.

saramonic

saramonic

Zestaw Saramonic SRAXM3

Saramonic SRAXM3 to dwa mikrofony shotgun z łaczem XLR i osłoną gąbkową. Mikrofony można bezpośrednio podłączyć do audio adaptera Saramonic (MixMic, SRPAX2, SRAX107, SmartRig+, SRAX104 i BMCCA01) oraz jak mniemam do dowolnego rekordera z wejściami XLR.

saramonic

Mikrofony są wykonane z metalu, są lekkie i wytrzymałe. Zestaw SRAXM3 kosztuje 250,74 £.

Więcej szczegółów tutaj.