Firma Rylo wypuściła na rynek rewolucyjny produkt: niezwykle kompaktową kamerę 360°, która dzięki prostemu w obsłudze oprogramowaniu znacznie przyspiesza i ułatwia nam montaż.

Rylo 4K 360° to kamera stworzona przez zespół inżynierów, pracujących niegdyś dla Apple’a i Instagrama. Odpowiada wymaganiom większości użytkowników, którzy chcą na bieżąco udostępniać nagrania i nie mają ochoty lub możliwości spędzania wielu godzin nad żmudnym montażem.

Rylo

Rylo 4K 360° prezentuje się niepozornie. Kamera jest wykonana z lekkiego i wytrzymałego anodyzowanego aluminium. Posiada dwa obiektywy o ogniskowych ekwiwalentnych 7 mm i przysłonach f/2.8 każdy, rejestrujące obraz w polu 208°. Choć waży tylko 108 gramów, obrazy, jakie dzięki niej otrzymujemy przerastają oczekiwania większości amatorskich twórców. Kamera jest w stanie nagrywać 360° w rozdzielczości 4K 30 fps lub 1080p, a także robić zdjęcia 360° w 6K. Kamera wyposażona jest w technologię Cinematic Stabilization, która gwarantuje nam doskonale płynne ujęcia dzięki systemom automatycznej stabilizacji i redukcji wstrząsów.

Rylo

Rylo 4K 360° to jednak przede wszystkim szczegółowo dopracowany software. Jak twierdzi Chris Cunningham, Dyrektor Operacyjny i współzałożyciel Rylo Inc.,” „Historycznie rozwój kamer był uzależniony od ulepszania sprzętu, ale przyszłość innowacji tkwi w oprogramowaniu”. Aplikacja dedykowana dla kamery jest instalowana na naszym smartfonie i umożliwia błyskawiczny montaż w każdej chwili. Rylo 4K 360° bezpośrednio podpięte do telefonu pozwala na przejrzenie dotychczas nagranych ujęć i wybranie tych, które najbardziej nam odpowiadają. Pomocne są w tym cztery funkcje aplikacji:

• FrontBack – umieszcza widok twarzy kamerzysty na ujęciu, pokazując na bieżąco jego reakcje na to, co dzieje się wokół;
• Follow – pozwala śledzić akcję na ujęciu według naszych upodobań;
• Points – pozwala kontrolować perspektywę poprzez wskazanie punktów, które kamera obejmie jednym płynnym ujęciem;
• Timelapse – pozwala tworzyć płynne przyspieszone timelapse’y bez użycia statywu i gimbala.

Rylo

Myślą przyświecającą twórcom Rylo było stworzenie mostu nad przepaścią, dzielącą zawodowców i amatorów. Efekt, który widzimy, świadczy o powodzeniu ich misji.

Specyfikacja:

• Podwójny obiektyw o kącie widzenia 208°, f/2.8
• Nagrywanie 4K dla video 360°
Slot karty micro SD
• 30 FPS
• zdjęcia panoramiczne 6K
• Zasilanie z wyjmowanego akumulatora Li-Ion 3.8V 830mAh (3.15Wh) – 60 minut nagrywania na jednym ładowaniu.
• Zintegrowane ładownie przez Micro USB
Kontrola obrazu przez aplikację na iPhone (iPhone 5S i wyżej z iOS 10+) lub (niedługo) na Androida (6.0+)

Kamera dostępna jest na razie tylko w USA w cenie 500$ z aplikacją na iOS, wersja na Androida ma ukazać się niebawem.

Źródła: petapixel.com, dpreview.com, rylo.com