Zapraszam na nowy odcinek Rozkminiamy DaVinci PREMIUM – Konwersja RAW

W kolejnym ponad 40-minutowym tutorialu poznamy narzędzia Camera RAW, jak się nimi posługiwać i w jaki sposób pracować z RAWami.

Wyjaśnię również czym się różni konwersja RAW od typowej obróbki tonalno-kolorystycznej filmu. Przedstawię kilka sposobów na kowertowanie RAWów oraz pokażę, że Camera RAW jest w stanie zastąpić nam klasyczną obróbkę filmu.

UWAGA – to jest nielegalne i niezgodne z przepisami – filmowi ortodoksi mogą zadzwonić na milicję!

Przedstawią też wiele metod na kopiowanie ustawień RAW, czyli jak ułatwić sobie obróbkę kilkudziesięciu plików RAW na timelinie. Pokażę również jak tworzyć alternatywne konwersje plików, bez konieczności powielania ujęć i jak zachowywać dla potomnych lub na rzecz kolejnych filmów ustawienia RAW, byśmy mogli stworzyć sobie bazę RAWowych „looków”.

RAWy to najdoskonalszy sposób zapisu danych z matrycy – powie to Wam każdy szanujący się fotograf i zawodowy filmowiec. Krąży jednak wokół nich wiele mitów – że są ciężkie, że trudno się z nimi pracuje, że nie wiadomo jak je właściwie obrabiać i co właściwie z nich mamy, skoro mamy inne bardziej przyjazne kodeki i optymalne profile.

Mam nadzieję, że w po obejrzeniu nowego tutorialu pozbędziecie się oporów wobec używania RAWów, a kupując kamerę będziecie zwracać uwagę czy ma możliwość zapisu RAW.

Nowy odcinek wprowadza również nowe sposoby płatności. Filmy możemy zakupić pojedynczo lub w komplecie. Wprowadziłem również możliwość wynajmu na 24 godziny. 

Ze względu na ilość materiału, odcinek o RAWach składa się z pierwszej części (którą właśnie prezentuję) oraz części drugiej, która pojawi się w najbliższym czasie. W części drugiej zajmę się kreatywną korekcją w Camera RAW (Camera RAW grading – niebezpieczne, nielegalne, nieortodoksyjne, zakazane) oraz wyjaśnię skalowalność materiału RAW.

Następny, 4 odcinek będzie poświęcony PRIMARY czyli korekcie wstępnej, oraz LUTowaniu. O RAWach można tyle powiedzieć, że mimo wcześniejszych zapowiedzi musiałem zmienić trochę zawartość i układ tutoriali.

Filmy dostępne są również w sklepie na fejsie