RØDE Microphones wypuściła serię filmików, w których członkowie zespołu pokazują, jak nagrywać dźwięki samochodu podczas performance racingu.

Sądząc po popularności naszych artykułów o dźwięku, na pewno zaciekawi Was seria tutoriali o nagrywaniu samochodów. Firma RØDE specjalizuje się w pracy na rzecz VDSLR – zapraszamy zatem do obejrzenia pomocnych filmików.

W czteroczęściowej serii szkoleniowej zespół nagrywał samochód Nissan Nismo GTR prowadzony przez fundatora i właściciela RØDE Microphones, Petera Freedmana, na prywatnym torze wyścigowym.

Zespół prezentuje wiele technik nagrywania dźwięku, między innymi także opcję budżetową, czyli nagrywanie mikrofonami SmartLav+.

Odcinek I:
Prezentuje i objaśnia profesjonalne ustawienie mikrofonów przez zespół RØDE. Przedstawionych jest wiele technik nagrywania samochodu przy użyciu ich mikrofonów, od budżetowego SmartLav+ do flagowego NT6.

Odcinek II:
Pokazuje jak otrzymać niesamowite rezultaty nagrywania używając jedynie trzech mikrofonów SmartLav+ i trzech iPhone’ów.

Odcinek III:
„Trzy rzeczy, które musisz wiedzieć”, czyli najważniejsze kwestie występujące przy nagrywaniu performance racingu. Potrzebne mikrofony, ich rozmieszczenie w samochodzie oraz kwestie bezpieczeństwa – jak nie uszkodzić samochodu, sprzętu oraz siebie.

Odcinek IV:
W filmiku, gdzie zmiksowany jest dźwięk ze wszystkich mikrofonów możemy usłyszeć efekt pracy zespołu.

Więcej informacji znajdziemy na stronie RØDERacing.

Źródło: www.newsshooter.com