RED ogłosił tej nocy nowy model kamery! RED Scarlet – W, z sensorem 5K Dragon, znanym z poprzednich kamer RED Weapon® i RED Raven™. RED Scarlet  – W filmuje w rozdzielczości 5K przy 60fps, w 4K z prędkością do 150fps w RAW i w 2K do 300fps!!! Cena zestawu podstawowego, do pracy, 17 000$ (średniej klasy samochód)

Scarlet

To już kolejna nowość ze strony REDa, znanego z bycia obiektem wzdychań wielu operatorów. Nowy RED Scarlet – W zapisuje równolegle pliki w formatach REDCODE® RAW (R3D®) i Apple ProRes (w trzech trybach: 422, 422 LT, lub 422 HQ dla 2K.) Jak każdy model REDa, Scarlet-W jest modularny, daje się upgradować do WEAPON® i pozwala używać akcesoria z linii DSMC2 kompatybilne z WEAPON® and RED RAVEN™.  RED Scarlet-W wypełnia lukę między RED Raven™ a RED Weapon® w linii produktów firmy.

W porównaniu z RED RAVEN™ (ogłoszonym we wrześniu) RED Scarlet-W ma 10% większą powierzchnię sensora, co daje możliwość filmowania w 5K przy tym samym klatkażu. Korpus RED Scarlet-W jest co prawda droższy od RED RAVEN™ ale za to wyposażony jest w inteligentny system OLPF (Optical Lowpass Filter) pozwalający na podwyższenie jakości obrazu przy wyższych ISO. Niestety zapis w Apple ProRes jest możliwy jedynie w 2K przy najwyższej jakośći 422 HQ. Kolejnym minusem jest fakt, że wyjścia SDI oraz HDMI są sprzedawane oddzielnie, jako dodatkowy moduł. RED Scarlet-W nie ma zintegrowanych wyjść (!?)

Równocześnie z normalnym RED Scarlet-W RED przedstawił również Scarlet – W Monochrome, kamerę z monochromatycznym sensorem o większej rodzielczości i wyższym zakresie tonalnym.

Poniżej ogłoszone przez producenta ceny (dostawa w marcu 2016, już można robić zapisy)

RED Scarlet – W Basic Package – 14 500 $
2 V-Mount Batteries and Charger – 1450 $
Przynajmniej jeden dodatkowy dysk 120GB SSD – 850 $(bo kamera filmuje w RAW)
Czytnik SSD Mini Mag Station – 195 $ (do transferu plików na komputer)

(źródła: www.cinema5d.com,
www.red.com)