Dokładne, perfekcyjne wyważenie gimbala to umiejętność godna mistrzów operatorki. Firma Motion Dogs postanowiła jednak wprowadzić balansowanie w zwykły filmowy lud i wymyśliła Procyon Z43 Gimbal Balance Locator. 

Procyon Z43 Gimbal Balance Locator jest innowacyjnym narzędziem służącym do precyzyjnego wyważania stabilizatorów DJI Ronin M i MX. Dzięki sprytnemu krzyżowemu układowi pokręteł urządzeni pozwala na dokładne regulowanie ustawienia płytki mocującej kamerę w pozycjach tył-przód i lewo-prawo, czyli na idealne ustawienie środka ciężkości.

Dodatek do gimbala jest prosty w użyciu i dzięki niemu w każdej chwili możemy bez problemu odpowiednio wybalansować sprzęt. Przytwierdzony do płytki mocujacej Procyon Z43 pozwala na jej przesuwanie, bez konieczności stosowania odblokowywania i blokowanie klem – mało precyzyjnego systemu mocowania sprzętu na gimbalu.

Na razie zastosowanie jest ograniczone do Roninów M i MX, następny przewidziany w przyszłości model Procyon Z54 będzie miał zastosowanie w modelu Ronin.

Cena wstępna sugerowana przez producenta Motion Dogs – 89,50 $

 

Zdjęcie profilowe Wojciech Franus

Kim jest redaktor? Wojciech Franus

Dwa lata jako fotoedytor Gazety Wyborczej, półtora roku jako kierownik działu fotograficznego tygodnika Polityka, 8 lat jako dyrektor artystyczny National Geographic Polska. Poza tym praca w miesięczniku Podróże oraz agencji fotograficznej EAST NEWS. Nic, co korzysta z naświetlenia nie jest mu obce. ;)