Phonerig od Edlekrone to pomysł prosty, ale może być zadziwiająco pożyteczny. Turecka firma chyba dostanie od nas laur największego innowatora. Co chwilę wymyślają coś, co może nie jest przełomem w filmowej technologii, ale na pewno trudno przejść obok tego obojętnie. 

Phonerig – jak sama nazwa wskazuje jest rigiem do smartfona. Tyle i aż tyle. Filmowanie smartfonami to już codzienność, więc nic nie stoi na przeszkodzie rozwijać potrzebne peryferia. Kwestię tę poruszaliśmy już wcześniej, prezentując DreamGrip.

Phonerig jest wyciętym z aluminium uchwytem, który montujemy do smartfona poprzez przyklejony do jego tylnej ścianki obrotowy pierścień. Pozwala nam to na swobodne operowanie w pionie i poziomie. (Ja bym zablokował opcję „pion” – filmy są poziome).

W uchwycie znajduje się również gniazdo do stopki – do montowania lampy czy czegokolwiek co się trzyma na standardowej stopce.

Dodatkowo Phonerig ma również gwint 1/4″ – do mocowania tam gdzie jest odpowiednia śruba (czyli większość filmowych i fotograficznych dodatków – statywy, wysięgniki, głowice, slidery, itp, itd).

Sam uchwyt jest tak wymodelowany, że może służyć za stojak. Możemy więc używać go jako zwykłej podpórki, kiedy na przykład chcemy zrobić videokonferencję lub wrzucić na vloga krótką impresję na temat aktualnie spożywanego sojowego latte. (Wydaje się to mało potrzebne, ale na dobrą sprawę ta funkcja może się przydać każdemu. Nawet podczas rozmowy z ciocią z Ameryki przez WhatsAppa lub Messengera)

I co najważniejsze działa z każdym systemem operacyjnym. Bo kółko montażowe możemy przykleić do każdego modelu telefonu 🙂

Phonerig waży 255 g, Kosztuje 44.99 $ (bez VATu). Szczegóły tutaj