Każda nowa technologia ciągnie za sobą rozwiązania specjalnie do tej nowej technologii przeznaczone. Gdyby nie było samochodów, mało kto by się interesował rozwojem opon – do konnych powozów starczyłyby drewniane kółka. To się nazywa postęp. Stabilizator OwlDolly GURU 360º jest na to dobrym przykładem.

Stabilizator – gimbal – OwlDolly GURU 360º jest zaprojektowany z myślą o kamerach 360º. Czym się rożni od pozostałych gimbali? Pozwala na filmowanie dookólne pozbawione obrazu ramion stabilizatora.

Gimbale zaprojektowane są do używania ze zwykłymi kamerami lub aparatami. Ramiona, silniki i cała konstrukcja urządzenia znajdują się poza polem widzenia kamery. Ale też i pole widzenia typowej kamery wynosi co tyle co najszerszy fish-eye. Kiedy filmujemy kamerką 360º konstrukcja gimabala również staje się „bohaterem” filmu, a tego nie chcemy.

OwlDolly GURU 360º pozwala na filmowanie bez widocznego uczestnictwa w naszym filmie swoich własnych elementów konstrukcyjnych. Proste. Mamy gimbala, kamerkę 360º i na filmie nie widać silniczków.

Poza tym urzadzenie działa jak każdy gimbal – stabilizuje w pionie i poziomie, pozwala na płynne panoramowanie i ma funkcję „lock” – czyli zamraża kamerę w jednym punkcie – dobre kiedy nam się ręce trzęsą.

Dodatkowo jest wyposażone w przeciwwagi ułatwiające wyważenia gimbala.

Co istotne pasuje do większości kamer 360º, jak na przykład Samsung Gear 360, Kodak Pixpro SP360 czy Nikon Keymission 360. Zasilanie pozwala na pracę 6 godzin.

Dostępny będzie od marca, cena w przedpłacie 299$. Więcej szczegółów tutaj.