DJI swoimi nowymi stabilizatorami zamierza zaspokoić potrzeby filmowców nagrywających lustrzankami, bezlusterkowcami, a także smartfonami.

Osmo Mobile 2

Osmo Mobile 2 to miniaturowy i ultralekki gimbal z wbudowaną trzyosiową stabilizacją smartfona. Umożliwia przełączanie między trybem portretowym (to profesjonalna nazwa dla selfie), a trybem fotografowania obrazu. System DJI SmoothTrack przetwarza informację o zmianach położenia telefonu i operatora, dzięki czemu ujęcia, które nagrywamy, stają się bardziej płynne i „filmowe”. Ponadto specjaliści od user experience zaprojektowali prosty system kontroli gimbala, składający się z kilku intuicyjnie obsługiwanych przycisków. (Producent twierdzi, że taki układ jest bardziej podobny do tego, stosowanego w profesjonalnych kamerach).

Jedną z głównych zalet urządzenia jest pojemność baterii, która pozwala na 15 godzin pracy gimbala. Dla porównania, poprzedni model – Osmo Mobile – działał zaledwie 5 godzin na jednym ładowaniu.

Oprócz tego urządzenie posiada też kilka ciekawych programów, takich jak: panorama, time-lapse, motionlapse, hyperlapse, slow-motion i zoom control. Każdy z nich tworzy ciekawe efekty przejść, obrotów, zbliżeń i przesunięć, które wzbogacą nasze filmy o płynne i stabilne ujęcia.

Ronin S

Ronin-S to pierwszy trzyosiowy stabilizator DJI dla lustrzanek i aparatów bezlusterkowych. Zgodnie z zapewnieniami producenta, Ronin-S wspiera systemy takie jak Canon 5D, Panasonic GH i Sony Alpha wraz z różnymi obiektywami.

Najbardziej eksponowaną przez DJI cechą Ronina jest kompatybilność z innymi akcesoriami tej firmy, które mogą być do niego podczepiane. Umożliwiając podpięcie dodatkowego mikrofonu, lampy LED-owej lub bezprzewodowego transmitera obrazu Ronin-S sprawdzi się w wielu wymagających sytuacjach.

Artykuły o innych produktach DJI znajdziecie tutaj.

Osmo Mobile 2 można zakupić już za 129$. Cena Ronina-S pozostanie niestety tajemnicą aż do oficjalnej premiery w drugim kwartale 2018 roku.