Z magazynu firmy Veydra w Californii zeszłej nocy nieznani sprawcy ukradli ponad 200 sztuk obiektywów serii Mini Prime.

Veydra to jeden z coraz liczniejszych ostatnio niezależnych producentów optyki. Firma znana jest głównie z produkcji obiektywów filmowych dla systemu Mikro Cztery Trzecie. Są to zarówno klasyczne instrumenty, jak i stosunkowo budżetowe obiektywy anamorficzne.

Niestety firmę spotkało bardzo nieszczęśliwe jak dla początkującego niezależnego producenta optyki zdarzenie – włamanie połączone z kradzieżą. Ich pełen obiektywów (głównie serii Mini Prime) magazyn wczoraj rano wyglądał tak:

Straty to około 200 obiektywów. Firma wydała oświadczenie, w którym prosi o pomoc w ujęciu sprawców i odzyskaniu skradzionego mienia. Jeśli więc spotkacie się z podejrzanie korzystną ofertą sprzedaży obiektywów tej marki, powiadomcie o tym producenta pisząc na adres info@veydra.com. Dla osób, które przyczynią się do odzyskania skradzionego sprzętu przewidziane są nagrody.

Póki co natomiast firma zapewnia, że nie zamierza bankrutować i wszelkie obiecane dostawy zostaną zrealizowane, choć, z oczywistych względów, z opóźnieniami. Trzymamy kciuki, żeby sprawa znalazła szczęśliwy finał, a złodzieje trafili tam, gdzie ich miejsce.