Phottix rozszerzył swoją ofertę lamp ledowych o nową serię – Nuada. Są to niewielkie lampy, w cenie poniżej 100 $, które mogą być być wykorzystywane zarówno przez fotografów jak i filmowców.

Obecnie dostępne są dwa modele lamp, a model, który z racji swego kształtu wpada w oko, to Phottix Nuada P VLED o wymiarach 255 mm x 100 mm x 30 mm (10 „x 3,9” x 1,2 „) – lampa mocno prostokątna, wręcz panoramiczna.

Nuada

Lampa LED Phottix Nuada P Softlight jest eleganckim panelem LED dobrze sprawdzającym się podczas portretowania. Może być zamontowana na stopce lub na lekkim statywie. Według firmy Phottix współczynnik CRI wynosi 95+. Nuada P oferuje cyfrową kontrolę mocy, cyfrową regulację temperatury barwowej od 3300K do 5600K, do tego ma wyświetlacz LED z kontrolkami i daje miękkie światło.

Nuada

Nuada P, podobnie jak inne lampy z rodziny, pracuje na akumulatorach serii NP firmy Sony. Może być również zasilana z sieci przy użyciu 12V DC Adapter (nie jest dołączony). Seria posiada uchwyt mocujący 1/4″ i zdejmowaną zimną stopkę. Pakiet Panelu LED Phottix Nuada P Softlight zawiera, poza panelem, akumulator NP-F550 (2000mAh) (pracujący przez około 95 minut przy pełnej mocy), ładowarkę USB, zimną stopkę i instrukcję obsługi. Jej maksymalna jasność wynosi 830Lux z 0.5m. Cena – 95 USD.

Drugie światło firmy Phottix, to Phottix Nuada S VLED, o tej samej specyfikacji co wymieniona wcześniej. Panel S jest lampą ogólnego przeznaczenia do wideo, portretów lub fotografii produktów.  Ma identyczną moc świecenia, chociaż na tej samej baterii pracuje już 100 minut przy pełnej mocy. Wymiary: 192 x 128 x 30 mm (7,5 „x 5” x 1,2 „) – dosyć tradycyjne proporcje, waga 260 g (mniej o 30 g od pozostałych) i kosztuje 85 USD. 

Nuada

Szczegóły tutaj.