Nowe produkty Filmpower – Nebula 4100 Lite i Giro Jib – mogą stać się interesującymi rozwiązaniami dla niewysokich filmowych budżetów. 

Filmpower znane jest przede wszystkim z wprowadzenia na rynek jednoręcznego gimbala Nebula 4000, który swoją prostotą i łatwością obsługi poruszył filmowców na całym świecie. Teraz, po kilkuletnich doświadczeniach firma postanowiła unowocześnić swój sztandarowy produkt i wprowadza Nebulę 4100 Lite. Jak sama nazwa wskazuje jest to urządzenie dla kamer lekkich (1.2 kg)

Prototyp został przedstawiony na targach NAB, obecnie już jest w sprzedaży. Ma wiele usprawnień w stosunku do modelu poprzedniego. Wyważanie jest już kompletnie beznarzędziowe (trochę w modelu 4000 trzeba było się nakręcić śrubokrętem), operowanie jest znacznie poprawione, a kamera osadzona jest czymś co można by nazwać półklatką zamocowaną na szybkozłączce. Nebula 4100 ma przyjemniejszą w dotyku rączkę i tam gdzie się dało zastosowano włókna węglowe zamiast metalu – dzięki czemu model 4100 jest lżejszy od poprzednika. Całość zapakowana jest w zgrabną walizeczkę i co najważniejsze kosztuje 648$ (ok. 2 600 zł)

Kolejną nowością jest podróżny jib – kran kamerowy – Giro Jib, przeznaczony do pracy ze stabilizatorem Nebula 4200. Pomysł kranu polega na użyciu gimbala jako głowicy kranu. Proste. Całość możemy kontrolować zdalnie. Co istotne zestaw jest lekki i niedrogi: kran kosztuje 299$ lub 424$ ze sterowaniem.