Kenro przedstawił trzy nowe nakamerowe lampy LED firmy NanGuang, które można mocować na zimną stopkę bepośrednio do aparatu lub kamery.

Dwie lampy to CNB144 i CNLUX1600C – to płaskie panele LED, trzecia to  CN8F – punktak z szoczewką fresnela (wymawiamy: frenela) – nadają się zarówno do filmu jak i fotografii.

NanGuang

Zasilane są z akumulatorów Sony NP-FH, NP-FM, NP-F lub Panasonic CGR-D alboz paluszków AA (w zestawie handlowym jest odpowiedni pojemnik). W ostateczności z zasilacza, takiego samego jak ładowarki do akumulatorów.

Stopka paneli ma przegub pozwalający na ustawienie kąta padania światła i bezstopniowy regulator mocy (dimmer). Pojedyncze lampy można łączyć, żeby zbudować większy panel.

NanGuang

Lampa CNB144 waży 225g i wyposażona jest w dyfuzor o wysokim stopniu rozmiękczania. Dodatkowo lampa ma filtr różowy (to chyba d świetlówek) i filtr 3200K (do sztucznego światła). Bez filtrów lampa wybalansowana jest na światło dzienne 5600K. Cena 89.94 £.

Lampa CNLUX1600C jest dwubarwna z bezstopniową regulacją temperatury barwowej od 3200 do 5600K i waży 175 g. Również ma dyfuzor i już tylko różowy filtr. Cena 119.94 £

NanGuang

Reflektor NanGuang CN8F LED fresnel jest lampą o silnym świetle i zmiennym kącie rozproszenia (od 10 do 60 stopni). Oczywiście również ma bezstopniową kontrolę siły światła od 0 do 100%. Wyposażona jest w zestaw filtrów.

Więcej szczegółów tutaj