najlepsza lustrzanka do filmow artystycznych

rozważania na temat zakupu aparatu

najlepsza lustrzanka do filmow artystycznych

Postprzez spiders84 » 21 Lip 2012, 15:35

Czesc od kilku miesiecy dlugo zastanawiam sie jaka lustrzanke do filmowania wybrac.. za priorytet stawiam Canon 550D ale on nie ma stabilizacjii obrazu ani AF w korpusie co do filmowania moze byc meczace... znajomy robi filmy na nim juz kilka lat i jemu nic nie przeszkadza. zastanawiam sie tez nad sony alfa bo kazdy z nich ma stabilizacje w korpusie szubkie ostrzenie automatyczne przy filmowaniu a jest w takiej samej cenie co canon.. dodatkowo sony robi zdjecia 3D i panoramiczne... zalezy mi na dobrej jakosci obrazu wrecz jak z filmow hollywood ;-) tu dobra by byla piatka 5d mark II ale jest za droga. Prosze o pomoc bo nad lustrzanka zastanawiam sie juz pol roku.. przesada.

sony alfa ma polprzezroczyste lustro , nie wiem czy ma to jakis wplyw na jakosc filmu, tak wiec Canon 550D czy sony alfa 33.. 55.. ? pod wzgledem Canona plusem jest duzy asortyment obiektywow.i z jakim obiektywem najlepiej wybrac dla amatora do doskonalych filmow i zdjec????

na sony spojrzalem pod tym wzgeldem stabilizacjii i ciaglego AF przy filmowaniu gdyby nie to , nie bralbym go pod uwage. a moze jest inna lustrzanka ktora robi wysmienite filmy w cenie za korkus do 3000zl?

wazne sa tez dla mnie dodatkowe funkcje filmowania zmieniajace jakosc ogladanego filmu,mozliwosc wiekszej ilosci formatow itp.

PROSZE O POMOC... bo czytajac o tym wszystkim w internecie o parametrach kazdego modelu ciezko zdecydowac,a praktyki w zadnej lustrzance raczej nie mam.... a pomyslow do realizacjii od cholery ;-)

POMOZCIE MI ;-/ dzieki konkretnemu modelowi juz nawet w tym tyg zrobie pierwszy film..
Just Arrived
spiders84
Just Arrived

Re: najlepsza lustrzanka do filmow artystycznych

Postprzez spiders84 » 21 Lip 2012, 15:42

...jest jeszcze Lumix GH2 podejrzewam ze jest to lustrzanka stworzona celowo do filmow. jednak sama nazwa Lumix odbiegajaca od Canona juz mnie lekko zniecheca. byc moze jest lepszy od 550d a wynika to z mojej niewiedzy.. ;-/
Just Arrived
spiders84
Just Arrived

Postprzez shaman » 21 Lip 2012, 18:47

Jakoś nie mogę dostrzec związku między zdjęciami artystycznymi a stabilizacją w korpusie ani między modelem lustrzanki a poziomem filmów.

Żaden sprzęt nie robi wyśmienitych filmów, nawet ujęć. Jeśli chodzi o kolory, to do canonów jest mnóstwo styli ułatwiających otrzymanie płaskiego obrazu z dużą ilością danych.

Wszystkie wymienione Ci to umożliwią, więc zmień może kryteria na takie jak dostępność/cena obiektywów, wyważenie, wygoda obsługi.
VIP Member
shaman
VIP Member

Postprzez spiders84 » 21 Lip 2012, 20:07

hmmmm dzieki za odpowiedz ale nie pomoglo mi to za bardzo bo nie mam zrgumentow przemawiajacymi Za tak to ten model bierz go i nie gadaj... raczej wygoda obslugi i wlasnie tu wchodzi automatycznu AF w trzkcie nagrywania i stabilizacja obrazu w korpusie bo ta w obiektywie daje tylko stabilizacje tylko do zdjec.. wiem ze tak jest w canonie 550d

skoro tak jest ze nie ma idealnych filmow to jaka byla by roznica miedzy 550d za 2000 a 5d mark II za 6000 zl wiecej roznica w cenie jest kolosalna jednak nikt nie umie wytlumaczyc mi jaka wartosc jest w tej roznicy ceny jednak za cos sie placi. i dlaczego nakrecono dr House lustrzanka 5 D mark II a nie Canonem 550 D? takie glupie pytanie skoro wiekszosc ma podobna jakosc filmu i ta sama matryce CMOS i procesor IV

z powodu krecenia seriali 5D mark II napalilem sie na ta lustrzanke zeby uzyskac takie same kinowe efekty

teraz potrzebuje tylko dobrej profesjonalnej rady lustrzanki stworzonej specjalnie do filmow... nad inna sie nie wglebialem ale Canon 550 D czy sony alfa 33.. 55.. ? w reklamie samo duzo przekonuje. sam tgeks JESTEM FILMOWY jestem Nikon D800 ale nie zaplace 12000 za aparat.. no raczej nie.. ;-) wiec canon albo ulepszony ze wspomaganiem sony..

ZGUPIALEM OD TYCH LUSTRZANEK i poddaje sie oczekujac profesjonalnej rady osoby praktykujacej te modele
Just Arrived
spiders84
Just Arrived

Postprzez dominik56 » 21 Lip 2012, 22:09

Zapraszam do poczytania forum i zobaczysz jaka jest różnica.
I ZAPAMIĘTAJ ŻE TO CZŁOWIEK JEST ZA LUSTRZANKĄ I TO ON WYBIERA ustawienia parametry do filmowania jakie mu odpowiadają a NIE APARAT !!!!!
Jeżeli chcesz wsiąść coś z canona to polecam 600d ten obracany ekranik robi kolosalną różnicę sam teraz wymieniam 600d na 5d mk II i do tego monitor podglądowy. ale 600d zawsze będzie u mnie w torbie
to właśnie tutaj dostałem pożyteczne rady od forumowiczów i czytaniu postów a więc wszystko czego potrzebujesz znajdziesz w innych tematach

aha i do tematu wrócę canon 600d i do tego jasne szkło to ja ci polecam
New
dominik56
New

Postprzez VonJa » 22 Lip 2012, 00:22

I ZAPAMIĘTAJ ŻE TO CZŁOWIEK JEST ZA LUSTRZANKĄ I TO ON WYBIERA ustawienia parametry do filmowania jakie mu odpowiadają a NIE APARAT !!!!!
. .... i tu się kolega częściowo myli, ale tylko częściowo. Sam jestem posiadaczem "Soni" A55 i tryb w pełni manualnych ustawień w tym aparacie nie istnieje ....jednak uważam że aparat jeśli już dobiera sobie parametry w trybie filmowania na które nie ma wpływu użytkownik robi to sensownie.... w pewnych sytuacjach może to eliminować tzw błąd ludzki.
Generalnie "Spiderze84" jeśli poznasz ten aparat, jego wady i zalety to posługując się nim świadomie można wykrzesać z niego naaaaaaprawdę dobre obrazki. Generalnie do tematu filmowania podchodzę bardzo hobbystycznie, nie inwestuję dużych pieniążków w "szklarnię" - bazuję w dużej mierze na używanych, budżetowych szkiełkach manualnych z którymi to aparat bardzo dobrze i ochoczo współpracuje.
Obracany ekranik w "Soni" ..... świetna i wygodna rzecz...., chwalą też jakość nagrywanego dźwięku, jedynie akumulatorek mógł by być nieco pojemniejszy ale można tez dokupić sobie dodatkowy. Ponadto karty pamięci (SDHC) do niego tanie jak barszcz ....

Prawdę mówiąc rozstaję się z moją Sonią A55 na rzecz jej młodszej siostryzczki A77 :D (pewnie bym sobie nie kupił gdyby nie 30% rabat na niego jaki mam 8-) Jeśli za rozsądne pieniążki chciałbyś kupić używanego A55 wraz z !! ubezpieczeniem / polisą obejmującą m.in nieszczęśliwe wypadki które spotkały by aparat oraz ewentualne awarie sprzętu to pisz a pewnie się dogadamy ..... aha polisa ważne do 1 marca 2016r (tak tak to nie pomyłka -2016r).
Bliżej mi do MacGyvera i Adama Słodowego niż do Polańskiego czy Idziaka. :)
Awatar użytkownika VIP Member
VonJa
VIP Member

Miejscowość: Opole

Postprzez shaman » 22 Lip 2012, 01:53

Lustrzanki używane były w o wiele droższych produkcjach niż dr House - głównie z dwóch względów:
1) cena 5dm2 to ułamek ceny REDa/ArriCam czy podobnych + zmiana planu może być z nimi szybsza (godzina na planie potrafi kosztować wielokrotność 5dmk2)
2) lustrzanki są poręczniejsze, bywają wygodniejsze w sytuacji, kiedy reżyser szuka niebanalnego kadru.

Owy "filmlook", na który tak bardzo się napalasz nie leży jednak w różnicy cenowej/jakościowej/technologicznej między 550d a 5dmk2. Na ów "filmlook" wpływa wiele ważniejszych rzeczy:
1) Oświetlenie, rekwizyty
2) kompozycja kadru, ruch kamery, ruch w kadrze
3) korekcja koloru i grading

A to wszystko dotyczy tylko pojedynczego ujęcia! Ponadto wrażenie "filmowości" potęguje montaż, udźwiękowienie, muzyka, scenariusz. Bez urazy, ale jeśli chcesz najwyższej jakości obrazu z filmlookiem a'la dr House i oczekujesz rady lub argumentu typu "... więc bierz ten model i nie gadaj", to podejrzewam że nawet z C300 nie dasz rady.

Dobrze, że nie przeczytałeś o zniewalającej kamerze w Nokii 808, której użyto do nakręcenia oficjalnej reklamy Nokii 808. A Twój wymarzony Canon czy inny Sony dzwonić potrafi? Zastanów się, no skoro Nokia kręci reklamy Nokią...
VIP Member
shaman
VIP Member

Postprzez BartekLecki » 22 Lip 2012, 02:58

ile razy można wałkować to samo... :roll:
http://www.27gram.com
Awatar użytkownika Pro Member
BartekLecki
Pro Member

Miejscowość: Kraków / Wrocław

Postprzez hdx » 22 Lip 2012, 03:40

Wszystko zostało napisane na forum i nie ma sensu po raz kolejny powtarzać. Nadmienię tylko, że żadna lustrzanka nie da Ci "doskonałego obrazka", zwłaszcza przy tak ograniczonym budżecie. Różnica w obrazie między 5d2, a 550D jest bardzo wyraźna. A dodatkowo nie nakręcisz 550D scen rodem z House'a, ponieważ tam zapinano do puszek porządne obiektywy, plan był dobrze ogarnięty i oświetlony. No i tam przede wszystkim pracowali profesjonaliści.
za dużo sprzętu, za mało filmowania, niestety...
hdx
Pro Member

Postprzez spiders84 » 22 Lip 2012, 06:30

dobra VonJa podaj swoje gg bo tu o handlu nie bedziemy pisac ... :D
Just Arrived
spiders84
Just Arrived

Postprzez hdx » 22 Lip 2012, 12:03

Nie chcę nikomu psuć interesu ale radzę najpierw poczytać o lustrzankach Sony i ich trybie filmowym.
hdx
Pro Member

Postprzez spiders84 » 23 Lip 2012, 15:45

czytalem o trybie filmowym w alfie 55 co konkretnie masz na mysli ? alfa ma w filmie same plusy.
Just Arrived
spiders84
Just Arrived

Postprzez shaman » 23 Lip 2012, 17:30

Uważanie autofocusa podczas filmowania za plus oraz chęć kręcenia artystycznego lub rodem z House'a to dwie wykluczające się wzajemnie postawy.
VIP Member
shaman
VIP Member

Postprzez VonJa » 23 Lip 2012, 17:37

pewnie zaraz mi się zbierze trochę "zjobów", inwektyw, uszczypliwości .... za moje poglądy, a w szczególności od fundamentalnych wyznawców 1/50sek , 24p i płytkiej głębi ostrości" ale ludzie poprawcie mnie jeśli się mylę lecz więcej niż połowa forumowiczów dążąc do uzyskania wręcz mitycznego "filmlook-a" brnie w coraz to droższe sprzęty, puszki, szklarnie i inne wynalazki zapominając kompletnie o tym co najważniejsze powinno być "TREŚĆ i PRZEKAZ". Chyba dobrze to podsumował Pan Sławomir Idziak (tak tak słychać od razu jak spora część wklepuje w wujka "google" to nazwisko, nie mając pojęcia o kim mowa) cytat:
To tak, jakby od jakości długopisu zależał poziom literatury. Nie liczy się narzędzie, a to, kto je trzyma.
.
VonJa
VIP Member

Postprzez Maciozaurus Rex » 23 Lip 2012, 18:13

Vonja masz 100% rację i nie ma co już się rozwodzić co jest lepsze. Wieć spiderze wygoogluj sobie filmy ze wszystkich aparatów i porównaj jest tego masa na yt i vimeo. Zobacz który Ci bardziej pasuje i kup właśnie ten a nie inny.

Tak btw to jest delikatna różnica między 550D a 5D pierwszy to cropp a drugi to pełna klatka i obrazki delikatnie się różnia.

Pozdrawiam
Już niebawem zapraszam na www.onegear.pl sprzet do stabilizacji i kreatywnego tworzenia filmów.
Awatar użytkownika Lord of VDSLR
Maciozaurus Rex
Lord of VDSLR

Miejscowość: Jelcz-Laskowice

Postprzez hdx » 23 Lip 2012, 19:41

spiders84 napisał(a):czytalem o trybie filmowym w alfie 55 co konkretnie masz na mysli ? alfa ma w filmie same plusy.

Skoro tak uważasz i Ci się podoba to ok. Nie chcę przecież nikogo namawiać bo finalnie to Ty masz być zadowolony ze sprzętu. Tylko dopowiem żebyś sobie przeczytał o manualnej ekspozycji (która nie istnieje w Soniaczach) i przegrzewaniu.
hdx
Pro Member

Postprzez spiders84 » 23 Lip 2012, 22:02

Naprzegrzewanie nie matutaj co patrzec bo kazdy korpus sie nagrzewa podczas filmu . Sony nagrywa jak w wiekszosci do 29 min podobnie jak Canon i inne. korpus przegrzewa sie tylko przy wlaczonej stabilizacjii korpusa i limit to 11 min. stabilizacje moza wylaczyc i dorzucic obiektyw minolty ze stabilizacja i 29 min filmu mamy. wiec o tym nie ma co myslec pomimo tego w sony to nie jest zaden minus tylko 11 minutowy plus w korpusie. profesjonalista nie zrobi dobrego filmu bez dobregop sprzetu to tez prawda, dlatego najpierw sprzet a pozniej myslimy o kombionowaniu w kreceniu. niech ktos narzuci konkretny model i uzasadni dlaczego. jakos nikt nie ma odwagi ;-) a moze i argumentow.
Just Arrived
spiders84
Just Arrived

Postprzez Maciozaurus Rex » 23 Lip 2012, 23:42

No to ja śmiało polecam canona 550D lub 600D oraz GH2 (550D i GH2 miałem w rączce i polecam zwłaszcza shackowane)

Skoro chcesz robić filmy artystyczne to olej autofokus.
Już niebawem zapraszam na www.onegear.pl sprzet do stabilizacji i kreatywnego tworzenia filmów.
Maciozaurus Rex
Lord of VDSLR

Postprzez rafilm » 23 Lip 2012, 23:58

spiders84 napisał(a):Sony nagrywa jak w wiekszosci do 29 min podobnie jak Canon i inne.

Canon co prawda nagrywa 29 min, ale w rozdzielczości 640x480 - (dzięki "genialnemu" algorytmowi skalowania - obraz masakra)

spiders84 napisał(a):korpus przegrzewa sie tylko przy wlaczonej stabilizacjii korpusa i limit to 11 min. stabilizacje moza wylaczyc i dorzucic obiektyw minolty ze stabilizacja i 29 min filmu mamy. wiec o tym nie ma co myslec

Czy te informacje masz sprawdzone ??

Nie mam sony, ale planując kiedyś jego zakup czytałem wiele testów i opinii...i niestety w większości ich powtarzał się temat przegrzewania się aparatu i wyłączania po ok 15-20 min.

(w niektórych zastosowaniach może to nie być przeszkodą, ale w moim przypadku to nie pozwalało myśleć poważnie o tym produkcie)

Pozdrawiam,
Rafilm
Agencja modelek fotoCasting.pl - Modelki do Twojego filmu:-)
Lidero.pl - Kursy i szkolenia
VIP Member
rafilm
VIP Member

Postprzez VonJa » 24 Lip 2012, 12:00

to ja w sposób perfidny i złośliwy jeszcze bardziej namącę w głowach tych niezdecydowanych jaką puszkę kupić by kręcić artystyczne filmy
http://www.mmwroclaw.pl/367513/2011/4/1 ... pozaMiasta
VonJa
VIP Member

Postprzez greg » 24 Lip 2012, 13:40

VonJa napisał(a):to ja w sposób perfidny i złośliwy jeszcze bardziej namącę w głowach tych niezdecydowanych jaką puszkę kupić by kręcić artystyczne filmy
http://www.mmwroclaw.pl/367513/2011/4/1 ... pozaMiasta

Ale to od dawna wiadomo! Sam nieraz pisalem o iPhone 4s itd. Tutaj jednak istota sprawy jest czy warto swiadomie za wlasne pieniadze utrudniac sobie zycie, tylko dlatego, ze tak tez sie da!
Awatar użytkownika Moderator
greg
Moderator

Miejscowość: Wolverhampton UK

Postprzez shaman » 24 Lip 2012, 13:46

Doprawdy? Toż to niewiele zmienia, czy i jaki mamy autofokcus, kiedy aparat się przegrzewa czy jaka jest różnica między obrazkiem z 550d a tym z 5dmk2.

Sęk w tym, że pytający nie rozumie, że jakość obrazu w relatywnie małym stopniu zależy od bebechów, które w znaczącej części są podobne dla wielu modeli a na dodatek dają niemal równorzędne możliwości, zwłaszcza jeśli zupełnie abstrahujemy od obiektywów.

Pytający nie zadał sobie nawet trudu doczytania dlaczego 5dmk2 był używany w dr House. Jak dla mnie to raczej jakiś spam na rzecz Sony, niż poważna (sic!) dyskusja.
VIP Member
shaman
VIP Member

Postprzez Maciozaurus Rex » 24 Lip 2012, 17:38

Kup sobie nexa 5n i będziesz miał i sony i dobrą jakość:) a i sprecyzuj czy to ma być lustrzanka czy bezlusterkowiec bo wspominasz o GH2 a to nie jest lustrzanka:)
Maciozaurus Rex
Lord of VDSLR

Postprzez spiders84 » 25 Lip 2012, 02:39

Zgadza sie kazdym narzedziem rejestrujacym obraz mozna zrobic dobry film pod wzgledem wykadrowania.stabilizacjii fabuly, tresci,przekazu i sensu calego filmu ale jest tu mowa o rzeczy drugorzednej a my rozmawiamy o pierwszorzednej czyli zaopatrzeniu sie w SPRZET... czyli zakup SPRZETU a nie pomyslu na realizacje filmu... bo przy zakupie sprzetu mamy na mysli mozliwosci jakie nam on przynosi... mozliwosci umozliwiajace uzyskanie obrazu pod wzgledem technicznym,kilkusekundowego ujecia ktore wprawi nas w zachwyt bo kazda klatka daje nam nieokreslone mozliwosci,dopiero juz majac to narzedzie w reku mozemy myslec o naszej rece ktora je rzezbi. Tak wiec jaki model? i argumenty przemawiajace.. dlaczego wlasnie to?
Just Arrived
spiders84
Just Arrived

Postprzez VonJa » 25 Lip 2012, 09:36

Shaman napisał:
Jak dla mnie to raczej jakiś spam na rzecz Sony, niż poważna (sic!) dyskusja.
.
A dlaczego uważasz że to spam na rzecz Sony???? Wiesz mogę polemizować i powiedzieć że "videoDSLR.pl FORUM FILMUJĄCYCH LUSTRZANKAMI" powinno się nazywać "FORUM FILMUJĄCYCH CANONAMI" - zobacz jak wygląd STRONA GŁÓWNA ...... Canon 5D, 7D, 60......... i marginalnie Panasonic.
Po drugie - pewne mity (mniej lub bardziej prawdziwe) na temat że Sony jest "beeee" zazwyczaj są powielane w większości przez osoby które nie trzymały w ręku "Soni" dłużej niż godzinę. Trudno w tej sytuacji wyrobić sobie własną, obiektywną opinię a najłatwiej jest powielać to co się przeczytało na tym czy innym forum. Z drugiej strony zabierając głos w tej sprawie (mało popularny głos ) nie chcę by ktokolwiek pomyślał że za Sonego dał bym się pokroić ....o nie nie, . No ale skoro już mowa o ekspertach to chętnie posłucham opinii zniechęcających mnie do zakupu Alfy 77. No a może znajdą się wśród dominujących tu Canonierów ludzie mających jednak pozytywne doświadczenia praktyczne z tym modelem aparatu ??
VonJa
VIP Member

Postprzez shaman » 25 Lip 2012, 12:23

Popularność Canonów i Panasiów na forum wynika raczej z ich globalnej popularności w środowisku vdslr niż z tajemnego spisku przeciwko Sony.

Kupując body do filmów artystycznych wystarczy zadać sobie kilka prostych pytań: pełna klatka czy crop, czy potrzebuję wyższego klatkarzu niż 30fps, jak daleko jestem gotów ingerować w firmware oraz ile mam pieniędzy?

I w uzyskaniu tych odpowiedzi, to forum okazało się pomocne dla pewnie setek osób, w tym dla mnie. Więc może poszukajcie we wspomnianych przez VonJa działach, miast uporczywie zadawać pytanie, na które nie da się rzetelnie odpowiedzieć w dwóch zdaniach.
VIP Member
shaman
VIP Member

Postprzez ngc » 25 Lip 2012, 12:27

A potem porównaj ceny szkieł od canona/panasia z cenami sonego :]
ngc
Moderator

Miejscowość: Szczecin

Postprzez VonJa » 25 Lip 2012, 12:47

suma sumarum ....pytanie powinno chyba brzmieć " ...chcę robić filmy artystyczne , którą szkołę filmową mam wybrać?". Z drugiej strony jak nie masz "wrodzonej" wrażliwości, poczucia estetyki to i najlepsza "puszka ze szklarnią" i najlepsza szkoła nie za wiele pomoże. Poza tym ARTYZM - co to jest ??? Tyle wiem że pomiędzy artyzmem a kiczem jest stosunkowo cienka linia... :?
VonJa
VIP Member

Postprzez greg » 25 Lip 2012, 12:50

VonJa napisał(a):suma sumarum ....pytanie powinno chyba brzmieć " ...chcę robić filmy artystyczne , którą szkołę filmową mam wybrać?". Z drugiej strony jak nie masz "wrodzonej" wrażliwości, poczucia estetyki to i najlepsza "puszka ze szklarnią" i najlepsza szkoła nie za wiele pomoże. Poza tym ARTYZM - co to jest ??? Tyle wiem że pomiędzy artyzmem a kiczem jest stosunkowo cienka linia... :?

dodajac do Twojej wypowiedzi - dla mnie czesto "film artystyczny" to po prostu nazwa na niezupelnie udana produkcje, w ktorej po fakcie autor zaczyna doszukiwac sensu ;) (oczywiscie sa wyjatki od tej reguly;))
greg
Moderator

Postprzez greg » 23 Wrz 2012, 15:46

dawidek3555 napisał(a):Twój wybór zalezy od srodkow jakie posiadasz polecilbym ci firme nikon a model zalezy ile masz kasy najlepszym rozwiazaniem bedzie ten model!!!

Polecanie nikona moze sugerowac, ze:
- albo jestes pracownikiem / sprzedawca nikona
- albo nie znasz innych systemow
- albo chesz komus doradzic troche "na zlosc"
greg
Moderator

Następna

Wróć do Jaki aparat/kamera?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości