Movcam GH5 to nowy model skrzynki do popularnego aparatu. Jej konstrukcja nie tylko osłania aparat, ale również pozwala dobrze podłączyć adapter mikrofonowy DMW-XLR1.

Movcam GH5

O skrzynkach kilka razy pisaliśmy. Do A6500, do GH5, do smartfonów. Urządzenie bajeranckie, ale przede wszystkim przydatne – chroni sprzęt przed uszkodzeniem (tego doświadczyłem osobiście na moim pockecie) i pozwala na sprytne dokręcenie do aparatu/kamery dodatkowych akcesoriów. Trudno przecenić skrzynki, choć pewnie jest wielu, którzy kręcą na nie nosem, że to zbędny zbytek.

Skrzynka Movcam GH5  ma obłożoną drewnem rączkę (niby bajer, ale drewno lepiej działa na potliwe dłonie – niegłupie) i dwie zimne stopki rozszerzające możliwość mocowania urządzeń dodatkowych. Ułożenie rączki nie zasłania stopki własnej aparatu i jest tak wymodelowane, że bez problemów możemy regulaminowo podłączyć adapter XLR, czyli DMW-XLR1.

Movcam GH5

Zestaw Movcam GH5 składa się ze skrzynki właściwej, rączki, klemy podnoszącej do riga z otworami 15 mm i ochraniacza kabli HDMI.

Movcam GH5

Cena zestawu 230$, dostawy w połowie czerwca

DaVinci