4K powoli staje się normą. Coraz bardziej wymagający klienci szukają sposobu, by ich produkty sprawiały jak najmniej kłopotu użytkownikom, a jednocześnie spełniały jak najwyższe standardy jakościowe. Do tej pory palmę pierwszeństwa trzymał GoPro, ale niedługo może się to zmienić – w głowach chińskich inżynierów z Hong Kongu narodził się pomysł zrobienia najmniejszej kamery mobilnej i do tego robiącej filmy w 4K – Mokacam nadchodzi!

Mokacam nagrywa filmy w 4K, ma wymiary 45×45 mm (to jest mniej niż kwadratowe pudełko wycięte z paczki papierosów), zintegrowany mikrofon, sensor 16MP i 152° pole widzenia. Już sam dizajn wskazuje, że prostota jest hasłem przewodnim tego sprzętu. Elegancja i łatwość obsługi jest tym, na co postawili producenci. „Klikasz i masz… film!” Mokacam ma możliwość zmiany ustawień obiektywu (tryb szerokokątny i tryb „standard”), zapisuje na karcie mikro SD (o pojemności do 64 GB) , zasilana jest z akumulatorów wewnętrznych i co ciekawe, można ją ładować przez łącze magnetyczne z dodatkowego dedykowanego akumulatora – kiedy wyczerpuje się wewnętrzny, „dokleja” się akumulator zewnętrzny w trakcie filmowania, bez konieczności zatrzymywania sprzętu. Dodatkowym wyposażeniem jest obrotowy monitor podglądowy – co jest zupełnym ewenementem w tym segmencie. Mokacam ma również czujnik ruchu i magnes pozwalający na „przyklejenie” kamery w dowolnym metalowym miejscu (drzwi samochodu, statyw mikrofonu, itp itd) – postrach na wścibskich sąsiadów 😉

Do obsługi służą dwa guziki – „włącznik” i „ustawienia”. Niemniej dzięki aplikacji na smarty możemy znacznie rozszerzyć funkcjonalność kamery przez WiFi: poza filmowaniem 4K /15fps  Mokacam pracuje również w FHD/30fps oraz w trybie foto. Ma również możliwość robienia time-lapsów. Kontrola przez aplikację daje również możliwość zmiany fps – przy FHD jest to 60 fps, przy HD nawet 120 fps. Przez smarta możemy również kontrolować zapełnienie karty i stan akumulatora. Obudowa z poliwęglanów jest wodoodporna, obiektyw o świetle 2.0 składa się z 7 elementów. Czułość pracuje w zakresie od 100 do 6400 ISO. Czas nagrania na wewnętrznym zasilaniu wynosi 1 godzinę dla nagrania 4K, 1:20 dla nagrania dla FHD.

Mokacam można kupić przez portal indiegogo. Sądząc po fakcie, że zbiórka pieniędzy na inwestycje firmy produkującej Mokacam przekroczyła blisko pięciokrotnie oczekiwania producenta (496% przekroczony próg założeń!) można się spodziewać hitu. Jak twierdzi producent dostawy zaczną się od 02.2016 r.

(źródło:
indiegogo.com
www.facebook.com/Mokacam
mokacam.com)