Sound Devices zaprezentowało dwa urządzenia, które są rejestratorami audio z funkcją miksera oraz interface’ami audio. Producent chwali się nowymi przedwzmacniaczami nazwanymi „Kashmir”, oferującymi ultraniski poziom szumów o poziomie –130dBV.

Razem z każdym przedwzmacniaczem mamy analogowe limitery oraz zastosowane przez producenta 32-bitowe przetworniki analogowo-cyfrowe (jak na razie nie wiadomo po co taki zabieg, bo zapis jest maksymalnie 24-bitowy).

Mixpre

Obudowa jest aluminiowa i mamy możliwość scalenia urządzenia razem z aparatem foto. Zasilać możemy poprzez port USB-C, lub z 4 albo 8 baterii AA montowanych w specjalnych „koszykach”, bądź też z jednego lub dwóch akumulatorów Sony L-type, montowanych w specjalnym adapterze. Port USB-C jest również wykorzystywany do podłączenia do komputera, aby rejestrator pracował jako interface audio. Wyświetlacz jest kolorowy, a także dotykowy.

Mixpre

MixPre 3

Mixpre

MixPre 6

Urządzenie pracując jako rejestrator zapisuje na kartach typu SD i może obsłużyć nawet karty o pojemności do 512GB (aż dużo za dużo jak dla dźwięku 😉 ). Model MixPre-3 zapisuje sygnał z trzech wejść XLR oraz stereofoniczny miks. Model MixPre-6 zapisuje 8 śladów (4 z wejść XLR, dwa z wejścia minijack, oraz stereofoniczny miks). Wejście minijack ma kilka zastosowań. Może pracować jak powrót z kamery, wejście timecode’u, oraz wejście mikrofonowo/liniowe (tylko w „szóstce”). Mamy też wejście HDMI, po którym możemy odbierać timecode z kamer czy aparatów, zdolnych go wysłać przez to złącze.

Mixpre

MixPre 3

Oczywiście wejścia XLR posiadają możliwość podania phantoma +48V na mikrofony czy też załączenia filtra dolnozaporowego. Urządzenie może też być sterowane z zewnętrznego pilota, pracującego na systemie iOS, dzięki aplikacji Wingman.

Mixpre

MixPre 6

 

Naturalnie wszystkie możliwości i funkcje nie sposób opisać na szybko, ale być może uda się przeprowadzić test, kiedy urządzenie będzie dostępne. A ma to nastąpić niedługo, bo już na początku maja.

I teraz najważniejsze – cena! Otóż przeogromne zaskoczenie – MixPre-3 ma kosztować 649$, natomiast MixPre-6 899$! Czy to mało, czy to dużo? Nominalnie może nie mało, w szczególności porównując cenowo do innych, bardziej przystępnych marek na „Z” czy „T”. Ale z drugiej strony otrzymujemy produkt jednego z najważniejszych, a na pewno najpopularniejszego, producenta rejestratorów terenowych i wtedy wychodzi wcale nie tak drogo (porównując ceny rejestratorów MixPre do serii 6, nie wspominając o serii 7).

Najprawdopodobniej możemy spodziewać się przysłowiowego „mercedesa w cenie pandy” 😉

Szczegóły tutaj i tutaj

DaVinci