LUMIX GH5S to nowy model znanego bezlusterkowca od Panasonica  – wyposażony w nowoczesny sensor 10.2MP Digital MOS pozwala filmować przy ISO 51200.

Zaprojektowany głównie dla profesjonalnych filmowców, Lumix GH5s pozwoli na nagrywanie w niespotykanej dotąd u poprzednich kamer Lumixa jakości.gh5s

Nowa matryca 10.2 megapiksela Digital Live MOS i silnik Venus Engine 10 przetwarzają najciemniejsze obszary obrazu ze zwiększoną dokładnością, pozwalając podwyższyć czułość do maksymalnego ISO 51200. W porównaniu do poprzedniej wersji, GH5, (testy filmowe prezentowaliśmy tutaj) jest to wzrost aż dwukrotny! Dzięki technologii Dual Native ISO możemy zapomnieć o uciążliwych szumach, powstających gdy oświetlenie zmusza nas do używania wyższych wartości ISO. Ponadto GH5s umożliwia fotografowanie do 14-bitowych plików RAW, pozwalając na dokładniejszą obróbkę zdjęć.

Dodatkowo LUMIX GH5S jest kompatybilny z systemem Timecode-u IN/OUT, co ułatwi nam synchronizację podczas korzystania z kilku urządzeń nagrywających naraz. Aparat jest również pierwszym bezlusterkowcem na świecie, oferującym rozdzielczość 4K 60p/50p podczas nagrywania w Cinema 4K (4096×2160).

Aparat wyposażony jest natywnie w Hybrid Log Gamma (HLG) – profil pozwalający na odtwarzanie na telewizorach HDR Panasonica oraz  profil V-LogL – płaski profil, który we wcześniejszym modelu GH5 musiał być odblokowany za dodatkową opłatą.

Obudowa aparatu jest w całości odlana ze stopu magnezu. Jest odporna nie tylko na pył i zachlapania, ale również na mróz do -10° C. Aparat posiada podwójne wejście na karty SD oraz porty HDMI typu A i USB-C Gen1.

Panasonic GH5S będzie dostępny od lutego tego roku w cenie 2499$ (tylko korpus). Więcej szczegółów tutaj.