Lukilink może zastąpić monitor, rekorder, streamer, a nawet bezprzewodowe łącze video. Marzenie budżetowych videodslrowców może się spełnić.

Żyjąc w świecie cyfrowym, jednym z największych naszych problemów jest kompatybilność – czyli możliwość połączenia różnych urządzeń w funkcjonującą całość. Wiecie, ładowarka do Samsunga nie naładuje iPhona.

I tak w nawiązaniu do problemów smartfonowych od lat w świecie videodslr pojawiał się postulat: Skoro mamy takie zajefajne komórki z hiperwypasionymi wyświetlaczami, wi-fi, bluetooth i abonamentem na internet to dlaczego nie możemy ich używać jako monitorów lub wizjerów, albo streamerów albo cokolwiek w połączeniu z naszymi kamerami. Odpowiedź była prosta: Bo nie.

lukilink

Pomysłodawcy Lukilinka uznali, że to odpowiedź głupia i nienowoczesna, bo skoro obiektywy Canona można podłączyć do aparatu Sony, to dlaczego nie można podłączyć komórki z naszej kieszeni do dowolnego aparatu. I używać jako monitor, rekorder (w końcu gniazdo SD na coś może się przydać), a transmisje online robić lepszym sprzętem niż telefon.

lukilink

Pomysłodawcy pomyśleli i wymyślili przejściówkę HDMI (sygnał obrazu z aparatu) do USB (gniazdo ładowarki) – tym właśnie jest Lukilink. Genialne w swej prostocie.

lukilink

Lukilink pozwala w zaoszczędzeniu na monitorze, wizjerze elektronicznym, rekorderze i streamerze. Budżet “rulez”, jak wiemy.

Co prawda prezentowane możliwości rekordera są dosyć skromne – MP4 (H.264) przy bitrate 18Mbps, to pozostaje kwestia monitora. Mieć podgląd obrazu za darmo (każdy ma komórkę) lub za niewielkie pieniądze (tablet na Androidzie – nawet jakaś taniocha z Biedry) to jest coś. I choćby biorąc pod uwagę tę funkcjonalność warto pomyśleć o urządzeniu.

Lukilink będzie niedługo na kickstarterze, jego startowa cena to 100 €. Czy wyjdzie i czy rzeczywiście coś z tego wyniknie zobaczymy. Choć na prezentowanym filmie wygląda to imponująco.

Więcej szczegółów na stronie Lukilink i na fejsie.

Właścicielom iPhonów i iPadów polecamy Manfrotto Digital Directora za przynajmniej 1200 zł.

Zdjęcia z www.lukilink.com

powered by Typeform