YI Technology to wiodący producent zajmujący się zaawansowanymi technologiami nagrywania obrazu. Jego ostatni produkt to przystępna cenowo kamera YI 360 VR.

Zgodnie ze słowami Seana Da, CEO w YI Technology, ich firma skupia się na wprowadzaniu najbardziej innowacyjnych technologii w prosty i użyteczny sposób, który sprawdzi się tak samo dobrze dla każdego, od dzieci do profesjonalistów. Wcześniej użytkownicy musieli wybierać między tanimi kamerami niskiej jakości lub drogimi i skomplikowanymi modelami dla specjalistów. Dlatego prace nad YI 360 VR trwały tak długo – by w kompaktowej i przystępnej cenowo kamerze połączyć prostotę użytkowania i wysokiej jakości sprzęt nagrywający.YI 360 VR

Według producenta YI 360 VR to pierwsza na rynku kamera 360° z funkcją stitchingu 4K i streamingu live również w 4K. Dzięki tym funkcjom urządzenie pozwala tworzyć doskonałej jakości obraz 3D prosto, szybko i w każdym miejscu.

Firma znana jest już w środowisku dzięki swoim poprzednim produktom: YI 4K+ Action Camera, YI M1 Mirrorless Digital Camera oraz YI HALO – profesjonalnej kamerze 3D. 360 VR jest przystępną cenowo opcją, która pozwala na kręcenie wysokiej jakości filmów 360° oraz udostępnianie ich w czasie rzeczywistym.

Specyfikacja techniczna kamery prezentuje się następująco:

– Dwa obiektywy 220° z przysłoną f/2.0
– Stitching do 4K przy 30 fps-ach
– Aplikacja PC dla stitchingu 5.7K przy 30 fps-ach
– Pasma Wi-Fi 2.4GHz i 5GHz dla streamingu na żywo w 4K
– Pięć opcji podglądu obrazu, w tym: rozciągnięty obraz, obraz panoramiczny oraz podwójny VR
– Do 60 minut nagrywania na jednej baterii
– Kompatybilność z zestawami słuchawkowymi Oculus Rift i HTC Vive VR

Kamera jest dostępna w sprzedaży w cenie 399$. Więcej szczegółów tutaj.