videodslr Działy Forum ogólne Dyskusje ogólne Zaczynamy zapisy do Akademii Rzemiosła Filmowego!

Zaczynamy zapisy do Akademii Rzemiosła Filmowego!

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)
 •  Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #271460

  Zaczynamy zapisy do Akademii Rzemiosła Filmowego!

  Zachęcamy do rejestrowania się na zajęcia Akademii Rzemiosła Filmowego. Ilość miejsc ograniczona – zależy nam na kameralnych warunkach i możliwości poświecenia uwagi każdemu ze słuchaczy.

  Akademia składa się z kursów: Podstawy realizacji filmowej wraz ze wstępem do postprodukcji – zajęcia będzie prowadził Amadeusz Andrzejewski w godzinach 9.00-14.00.  Cena 2500,00 zł + 23% VAT.

  oraz Kolor w filmie, korekcja kolorystyczna w DaVinci Resolve – zajęcia będzie prowadził Wojciech Franus, w godzinach 14.30 – 19.00. Cena 2500,00 zł + 23% VAT.

  Oba kursy są niezależne, niemniej postaraliśmy się aby były ze sobą połączone. Osoby, które zapiszą się na Filmowanie, po zajęciach mogą od razu przystąpić do Koloru – układ zajęć jest tak utworzony, że to czego się dowiedzieliście podczas filmowania od razu będziecie mogli spożytkować w postprodukcji. Cena obu kursów jednocześnie  4500,00 zł + 23% VAT

  Popieramy pracę zespołową: słuchacz, który zachęci inną osobę do przystąpienia do jednego z dwóch kursów otrzyma zniżkę w wysokości 500,00 zł +VAT (wprowadzenie 5 osób to dla wprowadzającego kurs za darmo)

  Wasze postępy będziemy oceniać, ale zakładamy, że wszyscy ukończą Akademię Rzemiosł Filmowego celująco, dlatego na koniec rozlosujemy nagrody: dla uczestników zajęć z Filmowania będzie to X-RITE COLORCHECKER PASSPORT VIDEO, a dla słuchaczy kursu Kolor – DaVinci Resolve STUDIO.

  Uczestnicy kursu Kolor otrzymają również dostęp do Rozkminiamy PREMIUM – stale powiększającej się bazy tutoriali poświęconych DaVinci Resolve.

  Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja (formularz rejestracji poniżej). Po wykonaniu rejestracji  wyślemy powiadomienie e-mailem dotyczące płatności.  Ilość miejsc ograniczona – 10 uczestników na każdym kursie. Decyduje kolejność zgłoszeń oraz dokonanie płatności do 18.10.2017.  Szczegóły w powiadomieniach wysłanych e-mailem do zgłaszającego się uczestnika. 

  powered by Typeform

  Zajęcia Akademii będziemy prowadzić w Galerii EIZO (Warszawa, ul.Wenecka 12)

  21 października Zajęcia I
  4 listopada Zajęcia II
  25 listopada Zajęcia III
  2 grudnia Zajęcia IV
  16 grudnia Zajęcia V

  Oba kursy są przeznaczone dla tych, którzy chcą poznać zagadnienia związane z filmowaniem oraz postprodukcją kolorystyczną od twardych teoretycznych podstaw do praktyki. Stawiamy na pracę własną uczestników podczas zajęć i w domu. Będziemy bezwzględni i okrutni i nie pozwolimy by Wasze pieniądze poszły na marne. Zależy nam, by Wasze umiejętności były realne i pozwoliły Wam pracować zarówno z kamerą jak przy komputerze.

  Zachęcamy wszystkich, którzy dopiero zaczynają przygodę z filmem oraz tych którzy już filmują i chcą swoją wiedzę ugruntować i poszerzyć.

  Podczas kursu Podstawy realizacji filmowej wraz ze wstępem do postprodukcji nauczymy Was jak nie zgubić się w gąszczu parametrów, które trzeba ustawić w kamerze/aparacie by zrealizować prawidłowe ujęcie. Dowiecie się też w jaki sposób urozmaicić Wasze filmy korzystając z sprzętu umożliwiającego ruch kamery i przedstawimy Wam podstawy oświetlania planu oraz nagrywania dźwięku. Poznacie również główne artystyczne zasady filmowania. Wprowadzimy Was w tajniki montażu i posługiwania się językiem filmowym.

  Będziemy z Wami realizować filmy i męczyć Was zadaniami domowymi, które będziemy wspólnie analizować i omawiać.

  Natomiast podczas kursu Kolor w filmie, korekcja kolorystyczna w DaVinci Resolve nauczymy Was jak zbudowany jest DaVinci Resolve, na czym polega praca w programie oraz zapoznamy Was ze wstępnymi czynnościami postprodukcyjnymi pozwalającymi na dalszą efektywną pracę. Podczas zajęć nauczymy Was podstawowych narzędzi do korekcji kolorystycznej, pracy z wykresami, analizy tonalnej i kolorystycznej materiału filmowego oraz wprowadzania korekt na etapie podstawowym – PRIMARY. Poznacie LUTY i metody korekcji materiałów nagrywanych logarytmicznie oraz nauczycie się sposobów poprawiania typowych błędów realizatorskich. Dowiecie się do czego służą maski wykreślne (Power Windows) oraz jak z nimi pracować i trackować. Dowiecie się co to jest Secondary – korekcja szczegółowa – na czym polega praca na obszarach wydzielonych i w jaki sposób z niej korzystać. Na koniec nauczycie się zaawansowanych technik kolorystycznych stosowanych obecnie w filmie: bleach bypass, vintage, film czarno-biały, stara telewizja, teal & orange i jak tworzyć bibliotekę gradingów – LUTów i lookówi. Poznacie metody tworzenia własnych układów i kompozycji kolorystycznych.

  Szczegółowy rozkład zajęć znajduje się tutaj

  Zapraszamy!

  [Zobacz news: Zaczynamy zapisy do Akademii Rzemiosła Filmowego!]

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek