videodslr Działy Prezentacje Podglądamy innych WARSAW ON AIR – Maciej Margas – premiera albumu fotografii lotniczych, wystawa zdjęć z wysokości 3000 metrów

WARSAW ON AIR – Maciej Margas – premiera albumu fotografii lotniczych, wystawa zdjęć z wysokości 3000 metrów

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)
 •  Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #267949
  Zapraszamy na premierę albumu WARSAW ON AIR oraz wystawę fotografii lotniczych, których autorem jest Macieja Margas.

  Maciej Margas

  Wernisaż obędzie się 2 kwietnia o 19:00 w Panorama Room na 35 piętrze wieżowca Warsaw Trade Tower przy ul. Chłodnej 51! Wystawę będzie można odwiedzać codziennie od 3 do 13 kwietnia w godzinach od 13:00 do 21:00.

  Maciej Margas

  Z informacji prasowej:

  Album WARSAW ON AIR to 256 stron zachwycających fotografii lotniczych w twardej oprawie, przedstawiających współczesną Warszawę z pokładu śmigłowca bez drzwi. Maciej Margas przypięty linami do wnętrza maszyny jako pierwszy fotograf w Polsce wykonał wyjątkowe zdjęcia dzienne i nocne w ściśle chronionej przestrzeni powietrznej nad centrum Warszawy, ale nie tylko – mapa na początku albumu informuje o tym, że znajdziemy tu również zdjęcia z dzielnic takich jak Bemowo, Ursus, Wilanów czy Ursynów – do tej pory raczej niespotykanych na zdjęciach z powietrza.

  Kolekcja fotografii zaprezentowana w albumie to efekt dwóch lat pracy oraz kilku podniebnych sesji z wysokości nawet 3,5 km nad ziemią!

  To także fascynująca opowieść o miłości do rodzinnego miasta, pasji, pokonywaniu kolejnych trudności i przekłuwaniu ich w motywację.

  WARSAW ON AIR to inspirująca historia o spełnianiu swoich marzeń – o lotach nad miastem, ale również o albumie, który powstał w modelu self-publishingu pod marką Warsaw Gift Shop. Wykonanie tak trudnych i kosztownych zdjęć oraz wydanie eleganckiego albumu nie udałoby się 23-letniemu fotografowi, gdyby nie wsparcie Internautów, którzy pomagali Margasowi poprzez zbiórkę crowdfundingową w serwisie Pomagam.pl. Unikatowe lotnicze zdjęcia wykonane z wysokości 3 km wykonano jeszcze w 2016 roku i od kilku miesięcy czekają na swoją premierę na wystawie obok albumu fotograficznego.

  Obecnie na stroniehttp://www.warsawgiftshop.com prowadzona jest przedsprzedaż albumu.

  Zdjęcia lotnicze Macieja Margasa prezentują Warszawę jako dynamiczną, tętniącą życiem, rozświetloną, dumną metropolię. Podniebne spojrzenie uświadamia nam jak złożonym i skomplikowanym organizmem jest miasto, szczególnie kiedy widzimy je całe uchwycone w jednym kadrze. Autor porównuje Stolicę do żywego organizmu wyróżniając min. jej Płuca, Tkanki czy Serce.

  Wykonanie zdjęć lotniczych nad ścisłym centrum Warszawy wymagało miesięcy pracy i przygotowań, wielu pozwoleń, najlepszego na rynku sprzętu fotograficznego oraz sprzyjającej pogody. Dzienne zdjęcia kilkukrotnie były przesuwane ze względu na brak odpowiednich warunków atmosferycznych, a ostatnia zimowa sesja dokumentująca smog powstała w styczniu 2017r. W trakcie dziennej sesji z wysokości 2500 metrów nagrywany był również film 360. Zdjęcia pokazują wciąż widoczne ślady tragicznej historii miasta w miejskiej tkance. Powstające niezależnie od żadnej instytucji zdjęcia Margasa jak żadne inne ukazują tempo zmian współczesnej Warszawy, w przyszłości stając się unikatowym źródłem historycznym.

  Maciej Margas

  Wstęp na wystawę jest biletowany – 5zł. To już druga wystawa autora w tym miejscu – poprzednia przyciągnęła aż 6000 ludzi.

   

  Maciej Margas – 23-letni fotograf i operator filmowy. Autor najpopularniejszego filmu timelapse o Polsce – „WARSAW 24H timelapse”, wielokrotnie prezentowanego w kraju (min. na kurtynie wodnej w Multimedialnym Parku Fontann, podczas wizyty Baracka Obamy z okazji 25-lecia Wolności) i za granicą. W 2015 roku rozpoczął niezależny projekt WARSAW ON AIR. Wykonane z pokładu śmigłowca bez drzwi zdjęcia lotnicze obiegły cały świat, Planeta Warszawa została nagrodzona Grand Press Photo 2016, a cykl wyróżniony w International Photography Awards. Zdjęcia Macieja Margasa promowały Warszawę podczas międzynarodowych wystaw min. w siedzibie NATO w Brukseli, Australii, Czechach, Słowacji. Maciej Margas portretuje stolicę Polski od 2009 roku. Wydruki prac oraz album można zobaczyć na http://www.maciejmargas.com oraz http://www.warsawgiftshop.com.

  https://www.youtube.com/watch?v=H-q1wZcUHhk
  [Zobacz news: WARSAW ON AIR – Maciej Margas – premiera albumu fotografii lotniczych, wystawa zdjęć z wysokości 3000 metrów]

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek