videodslr Działy Osprzęt Pozostałe Używany metabones mark IV ef do sony e, czy nowa Sigma MC-11

Używany metabones mark IV ef do sony e, czy nowa Sigma MC-11

Odpowiedzi 1 - 3 odpowiedzi (z 3 łącznie)
 •  maciekr88 
  Participant

  Odpowiedzi: 16

  Tematów: 2

  chat

  #269905

  Cześć,

  Stoję przed zakupem body Sony A6000 (póki co, a w przyszłości pewnie zmienię na wyższy model) i mam dylemat odnośnie zakupu konwertera. Czy lepszym rozwiązaniem według Was jest zakup używanego Metabones mark IV (MB_EF-E-BT4), czy nowej Sigmy MC-11. Który z konwerterów szybciej ostrzy? Na razie mam obiektyw Sigma 18-35 f1,8 i w przyszłości z pewnością zakupię jakiś obiektyw Canona/Sigmy. Sprzęt będzie służył mi do hobbystycznych celów (fotografowanie i filmowanie wakacji, weekendów itp.).

  I na koniec chyba głupie pytanie dot. speed boostera: czy można go stosować tylko z obiektywami do pełnej klatki? Czy zadziała również z posiadaną przeze mnie sigmą 18-35?

  • This topic was modified 3 lata, 2 miesiące temu by  maciekr88.
   ziomalnb 
  Participant
  6 pts

  Odpowiedzi: 40

  Tematów: 3

  chat

  #269907 Score: 0

  Przede wszystkim sprawdź listę kompatybilnych obiektywów do jednej i drugiej przejściówki. Znajdziesz to na stronie producentów. Potem zdecyduj jaki obiektyw będziesz chciał kupić i pod te obiektywy dobieraj przejściówki.

  Montażysta,
  www.fireflyfilmstudio.pl

   maciekr88 
  Participant

  Odpowiedzi: 16

  Tematów: 2

  chat

  #269908 Score: 0

  Sprawdziłem oczywiście obiektywy na stronach producentów. Na stronie Sigmy MC-11 wyszczególnione są same Sigmy. Metabones obsługuje też Canony i widzę, że są wciąż do niego aktualizacje. Tylko chodzi mi o to czy któryś z tych konwerterów ma przewagę nad drugim jeśli chodzi o dokładność i szybkość ostrzenia….?

Odpowiedzi 1 - 3 odpowiedzi (z 3 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek