videodslr Działy Aparaty i kamery – korpusy Blackmagic Design Świat się skończył – nowe produkty BlackMagicDesign

Świat się skończył – nowe produkty BlackMagicDesign

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)
 •  Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #273027
  Podczas wczorajszej konferencji prasowej, która odbyła się trakcie targów NAB 2018, BlackMagic Design zaprezentował nowe produkty – a co najważniejsze – nie zawiódł.

  Nie boję się powiedzieć, że 09.04.2018 przejdzie do historii wideofilmowania. BlackMagic Design pokazał najnowszą, 15 wersję DaVinci Resolve, która wreszcie stała się w pełni zintegrowanym kombajnem post-produkcyjnym. Nie dość, że program jest najdoskonalszym narzędziem do koloru, ma w pełni funkcjonalny moduł montażowy oraz wprowadzony w poprzedniej wersji moduł dźwiękowy (Fairlight) to obecnie jeszcze zaimplementowano mu moduł Fusion – czyli program do efektów specjalnych oraz grafiki 3D. Jednym słowem to co Adobe oferuje w 3 programach (Premiere, After Effects, Audition) BlackMagic Design wsadził w jedną aplikację – DaVinci Resolve 15! I to wszystko za jedną cenę ok 1000 zł z dożywotnią gwarancją upgradów.  Idę napić się wody, żeby ochłonąć. (Na razie dostępna jest Beta)

  Kolejnym hitem NAB 2018 jest Pocket 2 – czyli całkowicie nowa wersja popularnej BMPCC – projektu na wiele lat porzuconego przez producenta, który zdobył nieoczekiwaną popularność wśród użytkowników (Pocket oczywiście jest produkowany, ale nie miał upgradów chyba przez ostatnie 2 lata – co w dzisiejszym świecie można uznać za porzucenie). Prośby i błagania filmowców by wskrzesić i unowocześnić „pocketa” poskutkowały. BlackMagic postanowił odświeżyć pomysł „kieszonkowej” kamery z RAWami i wyprodukował nowym model – tym razem BMPCC 4K, z matrycą 4/3 (czyli większą niż poprzednik – S16), o zwiększonym zakresie czułości, z zapisem na 2 rodzajach kart (SD i CFast) lub dysku USB 3.0, klatkażem do 120 fps dla FHD i naturalnie legendarną 13 stopniową dynamiką i zapisem w RAWach. Z ciekawostek dochodzi jeszcze 5″ dotykowy monitor z możliwością osadzania LUTów. Cena 1295 $ – w tym wersja Studio DaVinci Resolve. Padłem. Szczegóły tutaj

  [ngg_images source=”galleries” container_ids=”3″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”1″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

   
  [Zobacz news: Świat się skończył – nowe produkty BlackMagicDesign]

   Zaprzeczacz 
  Participant

  Odpowiedzi: 11

  Tematów: 0

  chat

  #273031 Score: 0

  uwielbiam te tytuły 🙂

  Black szaleje ! ja się idę napić wódy 😉

   yendash 
  Participant
  1 pt

  Odpowiedzi: 24

  Tematów: 3

  chat

  #273032 Score: 0

  A mnie zastanawia, czy mając wcześniejszą wersję studio z kluczem, to czy mam możliwość darmowej aktualizacji do najnowszej wersji? Sama kamera fajna, ja tam zostawiłem sobie pierwszego pocketa, ale nazwa najnowszej wersji to raczej kwestia semantyki bo z rozmiarami poprzednika niewiele ma wspólnego.

  Ok, sam sobie odpowiedziałem, nie wiem dlaczego ale nie było to widoczne od razu ale jak wczoraj próbowałem pobrać studio beta to jedyną opcją była tylko możliwość zakupu. Przed momentem pobrałem i działa z kluczem.

  • Ta odpowiedź była modifikowana 2 lata, 3 miesiące temu przez  yendash.
   Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #273034 Score: 0

  A mnie zastanawia, czy mając wcześniejszą wersję studio z kluczem, to czy mam możliwość darmowej aktualizacji do najnowszej wersji?

  Tak. Jak zwykle, jeden DR na całe życie 😉

  Tak przy okazji: Download dla wersji beta pojawia się pod koniec intro na stronie DR15 (ta Pani co w greenscreenie idzie na tle kiwonów). Warto poszukać, bo rzeczywiście pod zakładką „download” jest tylko beta wersji darmowej i zakup wersji Studio.

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek