videodslr Działy Osprzęt Krany, slidery i jazdy Steady Module – moduł spowalniający do sliderów Edelkrone

Steady Module – moduł spowalniający do sliderów Edelkrone

Odpowiedzi 1 - 3 odpowiedzi (z 3 łącznie)
 •  Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #270190
  Posiadacze SlideraPLUS firmy Edelkrone mogą być zadowoleni. Do wspomnianego urządzenia dodano Edelkrone Steady Module – moduł hamujący, dzięki któremu uzyskamy niezwykle płynny ruch.

  Płynny ruch to podstawowy postulat filmowania. Slidery to ułatwiają, ale niestety trzeba mieć dużą wprawę w poruszaniu kamerą na szynie tak, by ujęcia wyglądały jak trzeba. Rozwiązaniem może być silnik, ale ten znowu hałasuje i stanowi dodatkowy ciężar.

  Edelkrone wymyśliło “opóźniacz” – niewielkie urządzenie, które montujemy do krańca SlideraPLUS – Edelkrone Steady Module. Siłę spowolnienia możemy regulować, podobnie jak jest w głowicach olejowych. Z tym modułem, niestraszne będą nam trzęsące się ręce!

  Steady Module

  Edelkrone Steady Module waży 480 g, jest kompatybilne ze sliderami: SliderPLUS X, SliderPLUS M, SliderPLUS, SliderPLUSPro. Jest to urządzenie całkowicie mechaniczne – nie wymaga zasilania.

  Jest to kolejne rozwiązanie problemu płynności ruchu w sliderze. Znamy koła zamachowe i nasz rodzimy, specjalny wózek Fotonu – swoją drogą chyba najsensowniejszy, bo po prostu jest dobrze skonstruowany, bez konieczności dodawania jakichś modułów. Minusem niewątpliwie jest fakt, że coś jeszcze do naszego slidera musimy dokupić.

  Edelkrone Steady Module kosztuje 109.99 $
  [Zobacz news: Steady Module – moduł spowalniający do sliderów Edelkrone]

   damian00771 
  Participant

  Odpowiedzi: 5

  Tematów: 1

  chat

  #270194 Score: 0

  Niestety przesyłka opóźnia się o miesiąc z racji ilości zamówień. Slider otrzymałem przed promocją ale pomimo tego Edelkrone wysłał mi w gratisie ten moduł po opłacie kosztów przesyłki. Podzielę się opinią, powinienem go otrzymać w przeciągu dwóch tygodni 😀

   Michał 
  Participant

  Odpowiedzi: 5

  Tematów: 4

  chat

  #271396 Score: 0

  Damian, dotarł do Ciebie ten Steady Module? Jeżeli tak, to mam pytanie jak wrażenia. I miałbym potem pytanie o dokładne wymiary, bo ja mam pierwszą wersję Slidera edelkrone sprzed 5 lat i niby do tej wersji nie pasuje, ale myślę, by trochę pokombinować i go zamontować. Jak oceniasz działanie tego Steady Module?

   

  Pozdrawiam!

Odpowiedzi 1 - 3 odpowiedzi (z 3 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek