videodslr Działy Sztuka filmowania Udźwiękowienie SmartRig+ Di – nagrywanie dźwięku dla najnowszych iPhone’ów

SmartRig+ Di – nagrywanie dźwięku dla najnowszych iPhone’ów

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)
 •  Adam Kałuża 
  Participant

  Odpowiedzi: 0

  Tematów: 25

  chat

  #272140
  Na pierwszy rzut oka nowy model SmartRiga+ nie różni się niczym od swojego poprzednika. Największe zmiany zaszły bowiem w środku urządzenia, które ułatwi użytkownikom iPhone’ów 8 i iPhone’ów X nagrywanie dźwięku swoimi smartfonami.

  Firma Saramonic wypuściła właśnie ulepszoną wersję popularnego urządzenia SmartRig+. Zmiana najbardziej rzucająca się w oczy to brak tradycyjnego wejścia jack 3.5mm. Zamiast niego SmartRig+ Di łączy się z najnowszym modelem iPhone’a.SmartRig+

  W dzisiejszych czasach filmowanie telefonem nie jest już powodem do wstydu. Kamery smartfonów ostatnich generacji są wyjątkowo sprawne i nagrywają obraz wysokiej jakości. Jednakże systemy nagrywania dźwięku wciąż pozostawiają wiele do życzenia, co często uniemożliwia nam tworzenie całych filmów z wykorzystaniem naszego telefonu. W tym momencie na scenę wkracza Saramonic SmartRig+ Di, zaprojektowany specjalnie dla iPhone’ów.

  SmartRig+ Di wygląda niemal identycznie, co oryginalny SmartRig+. Jednakże nie dajmy się zwieść – niepozorne „Di” przy nazwie naszego urządzenia informuje, że wkroczyliśmy właśnie w sferę urządzeń cyfrowych. Nowy model wciąż posiada dwa wejścia XLR zasilane Phantomem 48V. W ten sposób do SmartRiga możemy podłączyć profesjonalne mikrofony. Urządzenie posiada wyjście słuchawkowe ulokowane na dole, tym razem zupełnie „normalne” – jack 3.5mm – użytkownicy iPhone’ów mogą odetchnąć z ulgą! Natomiast Airpody niestety nie są obsługiwane.

  Największa różnica między SmartRigiem+ a SmartRigiem+ Di jest jednak taka, że nowy model posiada wbudowany ADC, czyli konwerter sygnału z analogowego na cyfrowy. Dzięki temu urządzenie możemy traktować także jako zewnętrzną kartę dźwiękową dla naszego iPhone’a.

  Starsze modele smartfona ze standardowym wejściem audio 3,5mm będą musiały same przekonwertować przychodzący sygnał analogowy. Według producenta, jest to źródłem kiepskiej jakości nagrywanego dźwięku. W tym miejscu nasze małe „Di” ratuje sytuację.

  Oczywiście zwiększone możliwości urządzenia są odzwierciedlone we wzroście jego ceny. Chociaż z zewnątrz nie zmieniło się prawie wcale, to cena skoczyła ponad dwukrotnie (około 200$ za SmartRiga+ Di w porównaniu do nieco poniżej 100$ za jego młodszego brata).

  Saramonic SmartRig+ Di będzie dostępny w sprzedaży od przyszłego miesiąca.
  [Zobacz news: SmartRig+ Di – nagrywanie dźwięku dla najnowszych iPhone’ów]

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek