videodslr Działy Osprzęt Mikrofony, rejestratory, sprzęt dźwiękowy Rode VideoMic GO czy RODE VideoMicro

Rode VideoMic GO czy RODE VideoMicro

Odpowiedzi 1 - 2 odpowiedzi (z 2 łącznie)
 •  maciasmacias 
  Participant

  Odpowiedzi: 15

  Tematów: 13

  chat

  #271224

  Zastanawiam się nad zakupem mikrofonu kierunkowego. Z racji ograniczonego budżetu zastanawiam się pomiędzy Rode Video MicGO lub Rode VideMicro. Czy ma ktoś doświadczenie w pracy z tymi mikrofonami? Cena bardzo podobna, czy poza ceną i rozmiarem czymś się one różnią?

  Mikrofon będzie podłączony do Sony a6300. Zastanawiam się też czy w ogóle taki mikrofon będzie potrafił wyeliminować w jakimś stopniu dźwięki dobiegające z otoczenia. Ostatnio filmowałem konferencję i są tam nagrane 2 krótkie wypowiedzi osób: https://www.youtube.com/watch?v=Vwt4Yaml1Og – dźwięk nagrany mikrofonem wbudowanym do aparatu, w mojej ocenie nie ma tragedii z dźwiękiem 🙂 Pytanie czy jeden z ww. mikrofonów Rode będzie potrafił ten dźwięk nagrać lepiej, czy w takiej półce cenowej różnicy nie będzie praktycznie żadnej…

  • This topic was modified 2 lata, 8 miesiące temu by  maciasmacias.
   Waldek 
  Participant

  Odpowiedzi: 6

  Tematów: 1

  chat

  #271329 Score: 0

  Video MicGO jest trochę większy więc łatwiej można by było go używać na zewnątrz z osłonami wietrznymi. Jeżeli chodzi o hałas zewnętrzny będzie lepiej niż z aparatu ale ja proponowałbym ci dorobić tyczkę i kupić długi przewód i podłączyć go na tyczce blisko modela poza kadrem . Będzie dużo lepszy efekt. Możesz też użyć też mikrofon krawatowy. Audio Technika robi taki z 6 metrowym kablem więc ci starczy tylko nie zawsze jest gdzie go przypiąć.

Odpowiedzi 1 - 2 odpowiedzi (z 2 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek