Pomoc w wycenie

Odpowiedzi 1 - 2 odpowiedzi (z 2 łącznie)
 •  orzelcg 
  Participant

  Odpowiedzi: 0

  Tematów: 3

  chat

  #264562

  Hej,

  Mam do Was pytanko. Ostatnio dostałem propozycje z jednej agencji w sprawie wykorzystania nagranego przeze mnie footagu w reklamie TV. Film nie jest na stoku, jest to fragment filmu z vimeo.
  Nie mam pojecia jak takie cos wycenic. Material jest w 4k. Potrzebuja 3-4 sek jednego z ujec.
  Z tego co zdarzylem sie zaznajomic z cennikiem na shutter stock, to film w 4k chodzi po 170$ niezaleznie od dlugosci ujecia.
  Agencja pyta o wycene materialu, ktory bylby wykorzystwany w 3,6 lub 12 miesiecznej kampanii ( cennik dla kazdej kampanii ) + wykorzystanie w Internecie.

  Ma ktos moze doswiadczenei w takiej sprawie? Bede mega wdzieczny za jakiekolwiek porady, widelki w ktore mozna sie wstrzelic.

  Pozdr!

   valdi99 
  Participant
  2 pts

  Odpowiedzi: 100

  Tematów: 17

  chat

  #264581 Score: 0

  Jak powiesz agencji 170USD to wezmą i pewnie będą mieli niezły ubaw, że tak tanio, jeśli Twój materiał jest unikalny. Ja uzależniłbym wycenę od liczbę emisji/wyświetleń w kampanii i adekwatnie do tego, policzył sobie, ile jest dla mnie warte takie zgranie/zużycie materiału. W sensie jego opatrzenie się, które spowoduje, że Twój materiał już nie będzie nigdy dziewiczy/oryginalny… Niezależnie od tego, wycena zależy także od oryginalności/jakości Twego ujęcia oraz… budżetu agencji 😉 I tu nikt nie poda Ci konkretnej kwoty, musisz sam ją wyczuć. Tak czy owak, proponowałbym agencji kilka x więcej, niż cena stock footage.

Odpowiedzi 1 - 2 odpowiedzi (z 2 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek