videodslr Działy Forum ogólne Jaki aparat/kamera? Pomoc w wyborze, GH5S, A7SII, FS5

Pomoc w wyborze, GH5S, A7SII, FS5

Odpowiedzi 1 - 3 odpowiedzi (z 3 łącznie)
 •  trash 
  Participant

  Odpowiedzi: 27

  Tematów: 6

  chat

  #273072

  Witam Panów.

  Proszę o pomoc w wyborze sprzętu. Do 2016 roku zajmowałem się filmowaniem, głównie wesela, eventy firmowe i wpadł jakiś teledysk. Pracowałem na GH3 + GH4, aczkolwiek sytuacja życiowa zmusiła mnie do pozbycia się praktycznie całego sprzętu. Pozostało mi kilka statywów, rejestrator audio. Mam teraz ogromny dylemat co wybrać. Chcę przeznaczyć na zakupy ok 20 tyś. zł. Zastanawiam się nad:

  • Sony FS5,
  • Panasonic Lumix GH5S,
  • Sony A7S II.

  Każdy z tych modeli ma plusy i minusy, FS5 jak dla mnie na plus ergonomia kamery, obrazek i wymienne szkła, A7S II z uwagi na legendarną możliwość nagrywania w kiepskich warunkach oświetleniowych. No a GH5S to w sumie najnowsza puszka, skrojona pod filmowców, no i mam jakieś doświadczenie w filmowaniu Lumixami. Nastawiam się głównie na reporterkę (wesela) plus filmy dokumentalne. Pomożecie w wyborze?

   draro1 
  Participant

  Odpowiedzi: 59

  Tematów: 8

  chat

  #273075 Score: 0

  A brałeś pod uwagę A7III.Ja ostatnio kupiłem i jestem zadowolony.Nowo zaprojektowana matryca (fajne kolorki) również stabilizowana.Może nie jest tak jasny jak A7S ale do 25k ISO jest Ok. Jak masz szkła pod m4/3 to GH5s będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.Szkoda tylko, że przy oferowanych 240fps nie nagrywa dźwięku.

   trash 
  Participant

  Odpowiedzi: 27

  Tematów: 6

  chat

  #273078 Score: 0

  Hej, dzięki za odpowiedź. Faktycznie skłaniam się ku GH5S z uwagi na doświadczenie w pracy z poprzednimi modelami. Szklarnią nie jestem ograniczony ponieważ tak jak wspomniałem wyprzedałem sprzęty 😉

  W sierpniu ma być w sprzedaży następca Sony FS5 ale pewnie cena będzie oscylować w granicach 25-30 tyś. zł. A to znacząca przekracza mój budżet.

Odpowiedzi 1 - 3 odpowiedzi (z 3 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek