videodslr Działy Edycja i montaż DaVinci Resolve Odtwarzanie w zwolnionym tempie, aby wyciąć sceny/słowa/cisze z wywiadu

Odtwarzanie w zwolnionym tempie, aby wyciąć sceny/słowa/cisze z wywiadu

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)
 •  Marcin 
  Participant

  Odpowiedzi: 0

  Tematów: 1

  chat

  #273174

  Zrobiłem swój pierwszy VLOG, dostępny tutaj:

  https://www.youtube.com/channel/UCn7NFFiUC62Xekrq9kUqs2A/videos?view_as=subscriber

  Podczas nagrywania sa pauzy, westchnienia itp, ciszę można by teoretycznie jakimś pluginem wyciąć, ale nie znalazłem nic takiego na razie. Wycinałem w tych materiałach wszystko ręcznie. Ale łatwiej by mi się wycinało gdybym mógł podczas odtwarzania zwolnić odtwarzanie nawet o 50%. W pierwszym filmie tak zrobiłem pociąłem na kawałeczki, wyrzuciłem materiał ciszy, błędy, jąkania i zostało mi pierdylion kawałków puszczonych na 50%. Jeśli bym teraz dla każdego zwiększał szybkośćna 100%, to od razu się wszstko wydłuża na TimeLine i trzeba każdy kawałek pozycjinować z sasiednim – masakra. Poszedłem więc na skróty i taki materiał zwolniony o 50% wyrenderowałem, po czym otrzymawszy jeden kawałek odtworzyłem go na 200% i wyrenderowałem. Okazało się jednak, że dźwięk się zmienia na bardziej metaliczny. Widać to dokładnie, bo do 19sekundy nagranie nie było zwalniane/przyspieszane, a od 19, może 20s do końca było najpierw zwolnione, później przyspieszone.

  Macie jakieś lepsze metody, na:

  1. Odtwarzaniu materiału wolniej, aby można było w nim łatwiej/dokładniej odnaleść fragmenty do wycięcia (identyfikowalne po audio).
  2. Może łączeniu poszatkowanego materiału w jedną całość na TimeLine, tak aby mieć jeden klim, który należy np. po takiej operacji zwiększyć prędkość, aby wyrenderować produkt finalny.
  3. A może zwiększenie próbkowania audio powiekszyć dwukrotnie, aby nie tracić na jakości, albo jakiś prosty filtr na koniec ustawić, co wytnie „metaliczność dźwięku”?

   

  Generalne pytani: jak sobie radzicie z materiałem typu wywiad z którego trzeba powycinać jak najwięcej, aby go skrócić? Wszystko, za każdym razem ręcznie?

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek