videodslr Działy Biznes Filmowy Projekty filmowe Obłoki śmierci – Bolimów 1915 – Wesprzyj produkcję filmu dokumentalnego

Obłoki śmierci – Bolimów 1915 – Wesprzyj produkcję filmu dokumentalnego

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)
 •  Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #269125
  Trwa zbiórka na ukończenie pierwszego fabularyzowanego filmu o Bitwie pod Bolimowem. Bitwie, w trakcie której po raz pierwszy w naszej części Europy zastosowano broń chemiczną. Po obu stronach jej frontu walczyli Polacy. Młodzi filmowcy proszą o wsparcie ich projektu na portalu Polak.Potrafi.pl. Składki zaczynają się już od złotówki. Czekają nagrody!

  [caption id="attachment_269113" align="aligncenter" width="1024"]Obłoki śmierci Obłoki śmierci[/caption]

  Bitwa zapomniana przez Świat

  Po wielu dniach nerwowego oczekiwania w końcu  zerwał się niezbędny do przeprowadzenia ataku, sprzyjający wiatr. Wczesnym rankiem 31 maja 1915 roku padł rozkaz odkręcenia kurków 12 000 butli z ciekłym chlorem. Wcześniej niemieccy saperzy z 36 Pułku Pionierów starannie rozmieścili i zamaskowali śmiercionośny arsenał na ciągnącym się przez 12 kilometrów odcinku frontu…

  Tak mógłby rozpoczynać się kolejny artykuł o zapomnianej przez Świat bitwie, na polu której historia Europy Wschodniej przekroczyła granicę między wojną konwencjonalną, a wojną totalną. Choć wydarzenia te miały miejsce w samym sercu dzisiejszej Polski, a artykułów na ich temat powstało niemało – wiedza na temat walk na linii Rawki i Bzury w latach 1914 – 1915 nadal z trudem przedostaje się do szerokiej świadomości Polaków. Pora to zmienić!

  OBŁOKI ŚMIERCI – Bolimów 1915

  Reżyser filmu – Ireneusz Skruczaj, postanowił opowiedzieć historię Bitwy pod Bolimowem językiem, który jest najbliższy jemu i przedstawicielom młodego pokolenia. Językiem nowoczesnego, dynamicznego i trzymającego w napięciu kina. Podczas trwających niemal dwa lata prac nad filmem udało się zrealizować 75% wysokiej jakości materiału zdjęciowego.

  [caption id="attachment_269116" align="aligncenter" width="1024"] Zima, ekipa, pierwszy z prawej reżyser Ireneusz Skruczaj[/caption]

  Zbiórka na portalu Polak.Potrafi.pl pozwoli zebrać środki na ostatnie dni zdjęciowe i postprodukcję filmu (montaż, udźwiękowienie, korekcję barwną i efekty specjalne). Cegiełki zaczynają się już od 1 zł. Ekipa przygotowała bardzo ciekawe nagrody dla fundatorów.

  Ireneusz Skruczaj, reżyser:

  -Historia opowiadana w naszym filmie nie należy do przyjemnych, z całą pewnością jest jednak warta Państwa uwagi. Często myślimy o I Wojnie Światowej jako o cudzej wojnie, która przetoczyła się przez nasz kraj. Łatwo zapominamy o tym, że w szeregach armii naszych zaborców walczyli Polacy. Niejednokrotnie byli oni rekrutowani pod przymusem i traktowani gorzej niż ich niemieccy i rosyjscy towarzysze broni. Gwarantuję, że wspierając naszą produkcję przyczynicie się do godnego opowiedzenia ich losów.

  Bezpośredni link do zbiórki na portalu Polak.Potrafi.pl to:
  https://polakpotrafi.pl/projekt/film-dokumentalny-obloki-smierci-bolimow-1915

  Zapraszamy na stronę internetową naszego filmu:
  http://oblokismierci.pl/

  Jesteśmy także na facebooku:
  https://www.facebook.com/oblokismierci/
  [Zobacz news: Obłoki śmierci – Bolimów 1915 – Wesprzyj produkcję filmu dokumentalnego]

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek