videodslr Działy Aparaty i kamery – korpusy Nikon Nikon D7500 – nowy zawodnik w wyścigu 4K z matrycą DX

Nikon D7500 – nowy zawodnik w wyścigu 4K z matrycą DX

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)
 •  Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #268318
  Firma Nikon niezbyt często gości na naszych łamach, bo niestety nie za bardzo ma z czym. O ile konkurencja dwoi się i troi by zrobić dobrze filmującym fotografom, to Nikon w zasadzie siedzi w sztywnych okowach fotografii, czasami coś tam kombinując na niwie filmowej. Aktualnie pojawił Model D7500.

  D7500 jako aparat fotograficzny prezentuje się następująco:

  Model D7500 z zaawansowaną technologią przetwarzania obrazu zamknięte w niewielkim, zgrabnym korpusie z pewnością zadowoli fotografujących, którzy nieustannie dążą do perfekcji. Podobnie jak w modelu D500 matryca CMOS formatu DX o rozdzielczości 20,9 mln pikseli w modelu D7500 oferuje zakres czułości ISO, który można rozszerzyć do niewiarygodnej wartości odpowiadającej ISO 1 640 000. Aparat jest wyposażony w procesor EXPEED 5 firmy Nikon, który oferuje szybsze przetwarzanie obrazu. Ponadto znaczne zwiększenie liczby pikseli czujnika RGB do 180 tys. wpłynęło na większą dokładność pomiaru. Ten model to także pierwsza lustrzanka cyfrowa firmy Nikon z wbudowaną lampą błyskową, która obsługuje sterowany radiowo, zaawansowany bezprzewodowy system oświetlenia.”

  D7500

  Nas interesuje druga część prasowej notki:

  Filmowcy mogą rejestrować materiał wideo w rozdzielczości 4K/UHD. Wbudowana w aparat elektroniczna redukcja drgań firmy Nikon, działająca przy nagrywaniu filmów Full HD/HD, przeciwdziała niepożądanym ruchom aparatu. Ulepszenia w zakresie ergonomii obejmują odchylany monitor z obsługą dotykową oraz głęboko wyprofilowany uchwyt umożliwiający stabilne i wyjątkowo wygodne trzymanie aparatu.”

  D7500