videodslr Działy Osprzęt Stedicamy i gimbale Nebula Focus, Nebula Slant, Vono – nowe produkty Filmpower warte uwagi

Nebula Focus, Nebula Slant, Vono – nowe produkty Filmpower warte uwagi

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)
 •  Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #269837
  Filmpower wprowadza kilka nowych produktów. Firma znana przede wszystkim z gimbali Nebula, tym razem zaproponowała również inny asortyment. Między innymi follow focus do gimbala.

  Zacznijmy jednak od początku. Zmodernizowana wersja trzyosiowego gimbala Nebula 5100 z nowym ramieniem będzie się nazywała się Nebula 5100 Slant. Już sama nazwa sugeruje podstawową zmianę – „slant” znaczy pochylony lub ukośny, co znaczy, że ramię gimbala jest nachylone pod kątem 45° w stosunku do kamery. Efekt? Zwiększony udźwig gimbala – do 3,2 kg i większa łatwość obserwacji podglądu z monitora aparatu.

  Nebula 5100 Slant waży 900 g, pracuje 8 do 10 godzin i ma 360° obrotu na każdej osi. Jeśli dodamy ładowność to trochę może się zrobić ciężko, Filmpower zatem wymyśliła jeszcze opcjonalny uchwyt (Nebula 5100 Tactical Expansion Pack Monitor Version), dzięki któremu gimbala jednoręcznego będziemy mogli trzymać obiema rękami i jeszcze zyskamy miejsce na montaż monitora lub smartfona – do podglądu. Sprytne.

  Nebula

  Kolejną ofertą producenta jest seria mikrofonów Vono. Vono ważą 170 g, wykonane są z metalu i mają wbudowany amortyzator (shock absorber). Montuje się je na zimną stopkę i przez 3,5 mm jacka podczepiamy do kamery. Vono ma również wersję Shotgun Pro, która łączy się przez XLR. Jakości mikrofonów jeszcze nie jest znana.

  Nebula

  A na deser coś naprawdę intrygującego. Follow Focus do gimbala i do tego zdalnie sterowany. Jesli myślicie, że w kategorii follow focusów wszystko już zostało powiedziane – zmienicie zdanie. Pomysł Filmpower jest naprawdę zadziwiający.

  Pomysł firmy przełamuje dotychczasowe pojęcie follow focusa. Przede wszystkim projekt został wymyślony do pracy z gimbalami (i co ważne jego montaż jest niezależny od producenta gimbala). Follow focus montowany jest na stopce i ma kompaktową konstrukcję – w jednym elemencie znajduje się zarówno silnik jak i odbiornik. Rozwiązanie to wydaje się gwarantować niekolidujące z konstrukcją gimbali mocowanie i osiowe połączenie z obiektywem, co znaczy, że nie zaburza za bardzo możliwości wyważenia gimbala.

  Nebula

  Follow focus Nebula kontrolowany jest zdalnie. Jak twierdzi producent, będzie cichy i długo popracuje na jednym ładowaniu akumulatorów.  Pomijając te obiecanki, warto zwrócić uwagę, że koncepcja Filmpower jest naprawdę rewolucyjna, kilka lat temu nawet nie do pomyślenia.

  Dostępność: Nebula 5100 Slant kosztuje 999 $ i już jest dostępna (w promocji obecnej wraz z mikrofonem Vono lite wartym 60$), Vono Shotgun Pro kosztuje 300 $.

  Nebula Focus pojawi się w lipcu w cenie 650 $.
  [Zobacz news: Nebula Focus, Nebula Slant, Vono – nowe produkty Filmpower warte uwagi]

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek